Akcent na młodzież

W drugim zimowym sparingu Odra Wodzisław Śląski pokonała lidera grupy 2 czwartej ligi, Polonię Łaziska Górne.


W sparingu z liderem grupy II czwartej ligi, Polonią Łaziska Górne, trener wodzisławskiej Odry Piotr Hauder posłał w bój „drugi garnitur” swojej drużyny. W każdym bądź razie w piątkowej konfrontacji (mecz rozpoczął się w Nieboczowach w piątek o godzinie 19.00) nie było praktycznie żadnego zawodnika, który dwa dni wcześniej mierzył się z innym trzecioligowcem, Pniówkiem 74 Pawłowice.

– Uczestnicy środowej gry kontrolnej z Pniówkiem przed sparingiem z Polonią mieli normalną jednostkę treningową – wyjaśnił Piotr Hauder.

– Skład był oparty na zawodnikach o statusie młodzieżowca, jednymi doświadczonymi piłkarzami byli Wojciech Wenglorz i Paweł Zdunek. Był to dla mnie taki przegląd kadr przed rozpoczynającym się w poniedziałek obozem dochodzeniowym. W I połowie warunki do gry były dobre, ale po przerwie zaczął sypać śnieg, a pod koniec spotkania opady były już obfite. Nasza młodzież sprostała wymaganiom lidera IV ligi. Generalnie mecz był wyrównany, raz przeważała jedna drużyna, raz druga. W I połowie graliśmy nieźle, ale mało skutecznie. W 32 minucie Bartek Krzyżok wywalczył dla nas rzut karny, ale bramkarz rywali obronił strzał Mateusza Flaka z 11 metrów. Po przerwie nasi przeciwnicy byli bardziej skuteczni w tym elemencie i objęli prowadzenie. W miarę upływu czasu zyskiwaliśmy przewagę, a w ostatnim kwadransie zdecydowanie zdominowaliśmy Polonię, strzelając w tym czasie trzy gole, które poszły na konto Macieja Kłoska, Jakuba Przygody i Bartosza Krzyżoka.

Jak zaznaczył już wcześniej trener Hauder, w poniedziałek piłkarze Odry rozpoczynają obóz dochodzeniowy i będą trenowali dwa razy dziennie. Pierwszego dnia zajęcia rozpoczną o godzinie 10.00 w ośrodku Gosław Sport Center, gdzie będą korzystali z salki fitness oraz siłowni. Po południu – o godzinie 15.00 – rozpocznie się trening na boisku popularnej „budowlanki”. We wtorek wodzisławianie będę dwukrotnie (o 8.30 i 14.30) korzystali z boiska ze sztuczną nawierzchnią w Radlinie, zaś w środę o godzinie 11.00 w Rybniku-Kamieniu zagrają sparing z Ruchem Chorzów. Po południu ci zawodnicy, którzy nie wybiegną na boisko w potyczce z „Niebieskimi”, zagrają o godzinie 19.00 mecz kontrolny w Radlinie. Przeciwnik jest w fazie ustalania.

Odra Wodzisław Śląski – Polonia Łaziska Górne 3:1 (0:0)

0:1 – ?, 67 min (karny), 1:1 – Kłosek, 80 min (głową), 2:1 – Przygoda, 87 min, 3:1 – B. Krzyżok, 89 min.

ODRA: zawodnik testowany (60. testowany) – Wenglorz, Mikołaj Karwot (46. testowany), testowany, testowany (60. Bidziński) – testowany (46. Przygoda), Zdunek (60. testowany), Flak, Mociak (46. Kłosek) – testowany (46. Czogała), B. Krzyżok. Trener Piotr HAUDER.


Na zdjęciu: W sparingu z Polonią Łaziska Górne Paweł Zdunek (z prawej) był jednym z nielicznych „weteranów” w składzie Odry Wodzisław.
Fot. odrawodzislaw.pl