Aluron CMC Warta Zawiercie. Gotowi na wyzwania

CMC Poland przez trzy kolejne sezony będzie wspierał siatkarzy z Zawiercia. – Dzięki odpowiedniemu zapleczu finansowemu będziemy gotowi do rywalizacji na europejskich arenach – mówi Kryspin Baran, prezes klubu.


CMC Poland pozostaje w nazwie „Jurajskich rycerzy”. Stosowną umowę strony podpisały wczoraj. Ma obowiązywać trzy sezony. Podpisy pod nią złożyli Kryspin Baran, szef klubu, oraz Jerzy Kozicz, prezes zarządu CMC Poland. – Nasi siatkarze w ostatnich latach dostarczyli nam wielu emocji i chcemy ich jeszcze więcej. Trzecie miejsce w PlusLidze zobowiązuje, jesteśmy w Europejskiej Lidze Mistrzów. Z dumą będziemy nadal finansowo wspierać klub siatkarski, aby zespół mógł realizować sportowe założenia i na tym się skupić – podkreślił Jerzy Kozicz.

Szef Aluronu CMC Warty nie krył zadowolenia z przedłużenia umowy z jednym ze sponsorów tytularnych. – Bardzo się cieszę, że tak owocna współpraca z CMC Poland będzie kontynuowana przez co najmniej następne trzy lata. Razem osiągnęliśmy historyczny sukces, jakim nie tylko dla klubu, ale dla Zawiercia jest brązowy medal mistrzostw Polski. To dla nas powód do wielkiej radości, ale i początek kolejnych wyzwań. Po raz pierwszy wystąpimy w prestiżowej Lidze Mistrzów wśród dwudziestu najlepszych drużyn kontynentu.

Z takim wsparciem nie musimy się jednak niczego obawiać. Dzięki odpowiedniemu zapleczu finansowemu możemy być pewni, że będziemy gotowi do rywalizacji na europejskich arenach zarówno pod kątem sportowym, jak i organizacyjnym – zapewnia Kryspin Baran.

Commercial Metals Company w 2003 roku przejęła udziały w Hucie Zawiercie i od tej pory działa ona pod nazwą CMC Poland. Jest największym pracodawcą w regionie. Zatrudnia w Polsce około 2.800 pracowników z czego ponad 2.300 w Zawierciu. Działa w obszarze recyklingu, produkcji i przetwórstwa stali. Klub wspiera od 2019 roku. – CMC Poland jest największym lokalnym pracodawcą. Chcemy w pewnym sensie kreować, wspierać lokalne inicjatywy, zatem sponsorowanie przez kolejne lata klubu Aluron CMC Warta Zawiercie jest dla nas oczywiste, ważne z punktu widzenia wsparcia społeczności lokalnej i wpisuje się w naszą strategię wzmacniania marki CMC – podkreśla Kozicz.

– Wielka sportowa rodzina Zawiercie potrzebuje jak najwięcej pozytywnych zdarzeń. Takich, dzięki którym mieszkańcy chcą się utożsamiać ze swoim miastem, chcą tu żyć i po prostu je lubią. Klub sportowy, odnoszący sukcesy integruje i daje poczucie satysfakcji. Jest ważnym elementem w budowaniu pozytywnego wizerunku miejsca, w którym mieszkamy – dodaje.

W zbliżającym się sezonie Aluron CMC Warta ;ponownie powinien się liczyć w walce o czołowe lokaty w kraju. Poza Argentyńczykiem Facundo Conte – wrócił do kraju – i Michałem Żurkiem – zakończył karierę – udało się zatrzymać kluczowych zawodników, jak Dawid Konarski, Uros Kovacević czy Miguel Tavares. Działaczom udało się też znaleźć odpowiednich następców. Zespół wzmocnili reprezentanci Polski, Bartosz Kwolek oraz Argentyny Santiago Danani. Podpisano też umowy z doświadczonymi Michałem Kozłowskim, Marcinem Walińskim oraz Krzysztofem Rejno. Dla dwóch ostatnich to powrót do Aluronu CMC Warty, bo kilka lat temu w niej występowali.

Do zmiany doszło też na ławce trenerskiej. Igora Kolakovicia zastąpił Michał Winiarski. – Aluron CMC Warta to klub znany w siatkarskim środowisku z dobrej organizacji i stabilności finansowej, a także z ogromnego zaangażowania lokalnej społeczności. Był to jeden z ważnych powodów, dla których zdecydowałem się na przyjęcie propozycji z Zawiercia – zdradził Winiarski.


Na zdjęciu: Jerzy Kozicz (z lewej) i Kryspin Baran nadal będą budować potęgę „Jurajskich rycerzy”.

Fot. CMC Poland