Aluron Virtu CMC Zawiercie. Panie w awangardzie

Inicjatorką wspierania siatkarskiego klubu była moja współpracowniczka. Przekonywała mnie, że nasza firma, Commercial Metals Company (CMC), największy pracodawca w regionie, doskonale wpisuje się w jego wizerunek – zdradza prezes firmy, Jerzy Kozicz. I tak, od słowa do słowa, po wielu rozmowach, możemy podpisać 3-letnią umowę sponsorską z klubem, który osiągnął w ubiegłym sezonie sportowy sukces. Zamierzamy wspólnie kroczyć po tej ścieżce, bo solidna praca oraz sportowe emocje wyjątkowo dobrze się uzupełniają oraz komponują – te słowa zostały entuzjastycznie przywitane przez liczne grono kibiców, którzy nieoczekiwanie pojawili się w sali konferencyjnej. Po chwili prezes zdradził, że to właśnie Barbara Kaleta, członkini zarządu, była inicjatorką tego sponsoringu. Wszyscy chcą podążać za zwycięzcami – dodał skromnie pani Kaleta.

Nie minął kwadrans…

– Skoro już mówi się o pozyskiwaniu wspierających siatkówkę, to muszę zdradzić kulisy pozyskania również innej, znaczącej firmy od kilku lat ważnej dla siatkówkę w mieście – uśmiecha się prezes klubu, Kryspin Baran. – Aluron był już w nazwie klubu, ale przyszliśmy do firmy Virtu, by porozmawiać z panią prezes o ewentualnych możliwościach sponsorowania zespołu. Pani prezes po wysłuchaniu naszych racji poprosiła o kilka minut przerwy. Nie minął kwadrans i pani prezes zakomunikowała: – Pracownicy twierdzą, że trzeba wspierać siatkówkę i będziemy to robić. I tak oto panie, ku zaskoczeniu panów, są inicjatorkami współpracy biznesu ze sportem.
W tym przypadku sprawdziło się stare porzekadło: „gdzie diabeł nie może, tam poślę kobietę”. Nie mam nic przeciwko temu, by ono sprawdzało się nadal, bo miejsca na koszulkach jest sporo…

Wypadła Warta

Zawiercie, liczące niewiele ponad 50 tys. mieszkańców, jest przykładem, że kluczowe firmy mogą solidarnie wspierać sport, a konkretnie siatkarzy. W nadchodzącym sezonie będą chcieli poprawić 4. miejsce i równie dobrze wypaść w europejskich pucharach. A klub będzie nosił nazwę Aluron Virtu CMC Zawiercie, zaś z nazwy zniknęła Warta.

– Wszystko było konsultowane z kibicami, ale też takie są wymogi regulaminowe zarówno w PlusLidze, jak i w europejskich pucharach – wyjaśnia prezes Baran. – Oczywiście, nie zapominam o Warcie, bo wiem, skąd biją jej źródła i jak bogatą przeszłość ma ten klub.
Pozyskanie CMC to dla działaczy oddech ulgi, bo już nie będą musieli zaciągać kredytu, by zasypać jedną z dziur budżetowych. Urząd Miasta nie wywiązuje się z umowy promocyjnej, jaka zastała podpisana między władzami i klubem, ale to osobny rozdział.

W konflikcie z miastem

– Jesteśmy w wielkiej komitywie z mieszkańcami, naszymi wiernymi kibicami, ale w konflikcie z władzą wykonawczą, która nie realizuje tego co wcześniej zostało uzgodnione oraz podpisane – mocno zaakcentował prezes klubu. I po chwili dodał: – Nie będę ukrywał, że po podpisaniu umowy z CMC uda nam się budżet zbilansować. Wszyscy jednak doskonale zdajemy sobie sprawę, że stawiamy sobie większe, jeszcze ambitniejsze cele sportowe.

Konferencja co i rusz była przerywana oklaskami kibiców, którzy licznie przybyli do siedziby CMC, by przedstawić się władzom nowego sponsora i jednocześnie zorientować, co też w zawierciańskim parkiecie piszczy. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć, a prezes Kozicz wraz z inicjatorką Barbarą Kaletą uśmiechali do aparatów oraz kamer. Oni już solidnie zapracowali na sympatię mieszkańców, najwierniejszych kibców „Jurajskich rycerzy”. Prezes Kozicz został zapytany, czy na trybunach zatańczy słynnego walczyka? – Na pewno to zrobi moja wspaniała współpracowniczka – odpowiedział, a ta natychmiast zripostowała: – Jak będzie trzeba. W sezonie zabawa gwarantowana…
Na twarzach prezesa Barana oraz wiceprezesa Bartosza Górskiego (transfer z Asseco Resovii) pojawiły się uśmiechy, a to nieomylny znak, że sprawy organizacyjne oraz sportowe zmierzają we właściwym kierunku. Aluron Virtu CMC – niewątpliwie rośnie w siłę, sądząc po podpisani kolejnej umowy sponsorskiej z najbogatszą firmą w tym regionie.

Na zdjęciu: Na koszulkach siatkarzy z Zawiercia, obok Aluronu i Virtu w tym sezonie pojawi się nowy sponsor tytularny CMC.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze