Bez niespodzianki. Koszykarze MKS-u z porażką w Stargardzie

Przed 14. kolejką oba zespoły spisywały się słabo. Gospodarze liczyli jednak, że zwycięstwo w poprzedniej kolejce będzie początkiem dłużej serii zwycięstw. Nie mogli wymarzyć sobie do tego celu lepszego rywala, ponieważ drużyna z Dąbrowy Górniczej przystąpiła to sobotniego pojedynku z serią sześciu kolejnych porażek.

Ku zaskoczeniu wszystkich lepiej w to spotkanie weszli goście, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili 25:21. Po kolejnych 10 minutach gospodarze zaczęli odrabiać straty, jednak na tablicy wyników było w dalszym ciągu 38:37 dla ekipy trenera Michała Dukowicza.

Od początku drugiej połowy koszykarze Stargardu zaczęli powoli przejmować inicjatywę, z biegiem czasu coraz bardziej tłamsząc rywala i po 30 minutach gry było 69:57. Od tego momentu mecz się wyrównał i zespół Jacka Winnickiego przegrał ostatecznie 70:84.

PGE Spójnia Stargard – MKS Dąbrowa Górnicza 84:70 (21:25, 16:13, 22:9, 25:23).

PGE Spójnia Stargard: Raymond Cowels 22, Adris De Leon 17, Kacper Młynarski 15, Mateusz Kostrzewski 10, Tomasz Śnieg 10, Tony Bishop 4, Darnell Jackson 3, Adam Brenk 3, Bartosz Bochno 0, Peter Olisemeka 0, Michał Huk 0.

MKS Dąbrowa Górnicza: Bryce Douvier 21, Dominic Artis 17, Justin Watts 10, Darrel Harris 6, Michael Fraser 5, Filip Put 5, Iwan Wasyl 4, Konrad Dawdo 2, Marek Piechowicz 0, Radosław Chorab 0, Patryk Wieczorek 0, Jakub Kobel 0.