Bez rozstrzygnięcia. Derby Pomorza na remis

Lechia z Pogonią nie nawiązały do swojego jesiennego spotkania, kiedy kibice zobaczyli aż 6 goli. Tym razem dla odmiany nie było żadnego.

Walcząca o wicemistrzostwo Polski Pogoń wiedziała, że udając się do Gdańska, czeka ją bardzo trudna przeprawa. Lechiści doskonale pamiętali jesienny pojedynek tych zespołów, kiedy szczecińscy zawodnicy skompromitowali ich, rozbijając aż 5:1. Dlatego – grając u siebie – nacisnęli już od pierwszych minut. Inauguracyjny kwadrans zdecydowanie należał do gospodarzy. Już w 6. minucie wybitnym, ostro ciętym dalekim podaniem popisał się Maciej Gajos. Dzięki temu Łukasz Zwoliński – kiedyś reprezentujący Pogoń – stanął oko w oko z Dante Stipicą, ale przegrał pojedynek z Chorwatem. Golkiper „Portowców” w instynktowny sposób głową obronił strzał „Zwolaka”.

Trochę czasu potrzebowała Pogoń, aby „dojechać” do Gdańska. Z czasem jednak rywalizacja wyrównała się, a do głosu zaczęli dochodzić również przyjezdni. Sygnał dał najpierw Kamil Grosicki, chybiając minimalnie celu, a w 25. minucie czujność Duszana Kuciaka sprawdził Mariusz Malec. Bramkarz Lechii popisał się jednak równie imponującą paradą, co jego vis-a-vis. Kuciak do wysiłku został zmuszony także w 42. minucie, kiedy głową uderzał Maciej Żurawski.

Po przerwie trudno było wskazać jakieś naprawdę dobre sytuacje stworzone przez którąkolwiek ze stron. Największe show zrobili kibice Lechii, którzy odpalili spore zapasy pirotechniki, zadymiając nieco boisko. Między innymi z tego też powodu sędzia doliczył do drugiej połowy aż 8 minut, ale to nie pomogło piłkarzom w przełamaniu swoich defensywnych szyków. Derby Pomorza zakończyły się bezbramkowym remisem. Lechia zagra w Lidze Konferencji, Pogoń nadal może zostać wicemistrzem.

Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin 0:0

LECHIA: Kuciak – Ceesay, Nalepa (84. Tobers), Maloca, Pietrzak – Durmus, Kałuziński, Gajos, Clemens (58. Conrado) – Zwoliński, Paixao (85. Sezonienko). Trener: Tomasz KACZMAREK

POGOŃ: Stipica – Bartkowski, Triantafyllopoulos, Malec, Mata – Dąbrowski – Kucharczyk (82. Drygas), Żurawski (46. Łęgowski), Kowalczyk (46. Biczachczjan), Grosicki (90+2. Parzyszek) – Zahović (71. Silva). Trener: Kosta RUNJAIĆ

Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław). Widzów 13 870. Żółte kartki: Paixao, Durmus – Malec, Kowalczyk. Czerwona kartka: Bursztyn (Pogoń, na ławce)