Carina Gubin. Rozstajne drogi

Trzecioligowa Carina Gubin pożegnała tego lata już pięciu zawodników, którzy bronili jej barw w poprzednim sezonie.


W sezonie 2021/2022 Carina Gubin zapewniła sobie utrzymanie w grupie III trzeciej ligi dopiero w przedostatniej kolejce, bezbramkowo remisując na wyjeździe z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Tego lata rozstała się już z pięcioma piłkarzami, którzy zakładali jej koszulkę w poprzednim sezonie. W tym gronie jest dwóch obrońców, dwóch pomocników i bramkarz.

Na przysłowiowym lodzie na pewno nie zostanie 21-letni pomocnik Adam Antochów, który znalazł już sobie nowego pracodawcę. Wychowanek MKP Wołów, który ma w CV dwa występy w I lidze w barwach Chrobrego Głogów, w poprzednim sezonie rozegrał w III lidze 22 mecze, w których strzelił dwa gole. Teraz jego przystanią został IV-ligowy Piast Żmigród, zdegradowany z III ligi w poprzednim sezonie.

W tej chwili nowego pracodawcy poszukują: niespełna 25 letni obrońca Gracjan Komarnicki (30 meczów, dwa gole w poprzednim sezonie), 24-letni brazylijski pomocnik Joao Victor Guimaraes (20 meczów, jeden gol), niespełna 19-letni obrońca Jakub Szkudlarek (jeden mecz, z MKS-em Kluczbork) oraz 21-letni bramkarz Łukasz Jeżak (trzy mecze).

Na razie klub z Gubina nie pochwalił się zakontraktowaniem choćby jednego zawodnika.


FoFot. facebook.com/MKPCarinaGubin/