Chrobry Głogów. Bramkarz na sprzedaż

Obrońca Chrobrego Głogów Przemysław Stolc wyszedł już ze szpitala, lecz nie wiadomo, kiedy wznowi treningi.


26-letni obrońca Chrobrego Przemysław Stolc ogromnego pecha miał w meczu sparingowym z Zagłębiem Lubin. W powietrznym pojedynku w walce o piłkę wychowanek UKS Cisowa (to dzielnica Gdyni) zderzył się głową z przeciwnikiem. Uraz był na tyle poważny, że piłkarza zabrała do szpitala karetka pogotowania, gdzie przeprowadzono rutynowe badania. Na szczęście wykluczyły one najpoważniejsze urazy, lecz Stolc musiał pozostać w szpitalu na obserwacji.

Po kilku dniach został przetransportowany do szpitala w Głogowie, który opuścił w miniony czwartek, po 13. dniach hospitalizacji. – Pierwsze dwa dni były bardzo ciężkie pod względem psychicznym i fizycznym, ale po nich poczułem się lepiej – powiedział Przemysław Stolc po wyjściu ze szpitala. – Pomogły też wiadomości i życzenia dojścia do zdrowia od wielu osób. Oglądałem mecze chłopaków na bieżąco i cieszę się, że w każdym z nich drużyna wyglądała bardzo dobrze pod względem piłkarskim.

Piłkarze Chrobrego, chcąc dodać otuchy koledze z zespołu, na rozgrzewkę przed meczem z Widzewem Łódź (zakończył się wygraną głogowian 3:0) wyszli w koszulkach z hasłem „Przemek, Chrobry z Tobą!”. Dalsze rokowania w sprawie zdrowia Przemysława Stolca są dobre. Krwiak pozostający po tym zdarzeniu powinien się samoczynnie wchłonąć, ale termin powrotu piłkarza Chrobrego do treningów trudno określić. To może potrwać jeszcze kilka tygodni.

W tym tygodniu, konkretnie w poniedziałek, na listę transferową został wystawiony przez Chrobrego niespełna 28-letni bramkarz Mateusz Abramowicz. Wychowanek KP Brzeg Dolny po raz ostatni stanął w bramce Chrobrego 24 września ubiegłego roku, w meczu Pucharu Polski z Lechem Poznań (0:2). W rozgrywkach ligowych zagrał ostatni razu 2. sierpnia 2019 roku w spotkaniu z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza (0:1). Poprzedni sezon mógł spisać na straty, bo zagrał ledwie w trzech meczach, oprócz wymienionych wystąpił jeszcze w potyczce z Olimpią Grudziądz, zakończonej klęską Chrobrego 0:5!

Abramowicz, który do klubu z Głogowa trafił w połowie 2018 roku z GKS-u Katowice, bardzo udany miał sezon 2018/2019. Zagrał w 33 meczach ligowych (opuścił tylko spotkanie w 1. kolejce z ŁKS-em Łódź, między słupkami stał wówczas Sławomir Janicki) oraz w jednym pucharowym.

W najbliższy niedzielę, 27 września, przeciwnikiem drużyny trenera Ivana Djurdjevicia będzie Puszcza Niepołomice. Mecz rozpocznie się w Niepołomicach o godzinie 16.00. U siebie Chrobry ponownie zagra w środę, 30 września. Tego dnia o godzinie 18.00 przeciwnikiem głogowskiej jedenastki będzie Górnik Łęczna.

W ubiegłym tygodniu Chrobry podpisał nową umowę o współpracy z marką ZINA. Wszystkie drużyny pomarańczowo-czarnych, od pierwszej począwszy, przez młodzieżowe, a na selekcyjnych drużynach Akademii Piłki Nożnej kończąc, będą występować w jej strojach. Sygnatariuszami nowego kontraktu byli prezes Spółki Chrobry Głogów S.A. Jarosław Trawiński oraz prezes Just4Football – dystrybutora marki Zina, Jakub Karpiński. Obecni byli również wiceprezes Chrobrego Zbigniew Preis i Manager Handlowy Just4Footbal, który jest odpowiedzialny za bezpośrednią obsługę klubu, Robert Majtka.


Fot. Marcin Bulanda/PressFocus