Co się wydaje? Francuska ruletka

Na rynku wydawniczym ukazała się niedawno bardzo ciekawa książka. To już szósta mundialowa pozycja poczytnego Wydawnictwa GiA, w której znajdziemy wszystkie informacje na temat mistrzostw za naszą wschodnią granicą. Są ciekawostki, ciekawa publicystyka i podsumowanie tego, co wydarzyło się na arenach XXI MŚ.

W dalszej części publikacji mamy też podsumowanie poprzednich turniejów. Jest również kontynuacja mundialistów, czyli herosów, którzy pojawili się na mistrzowskiej arenie w 2018 roku. „W następstwie tomem 43, a potem 47 – brazylijskim, dopisujemy do grona herosów setki nowych postaci ku wiecznej pamięci” – tłumaczy autor Andrzej Gowarzewski, który jako dziennikarz obsługiwał wszystkie mundiale od 1982 roku. Na żywo zobaczył ponad 150 meczów w najważniejszej sportowej imprezie na globie, w dziewięciu krajach. Już choćby to jest najlepszą rekomendacją co do jakości książki, która – jak zawsze w przypadku Wydawnictwa GiA – stoi na najwyższym poziomie, także, jeżeli chodzi o dobór zdjęć czy grafikę.

I jeszcze jedna ciekawostka. Pan Andrzej miał przyjemność osobiście być aż na 18 arenach, na których odbywały się mecze finałowe o mistrzostwo świata! Oczywiście w różnych okolicznościach. Na paryskim Colombes, gdzie rozgrywano decydujące spotkanie w 1938 roku, był przy okazji wyścigu Tour de France w lipcu 1974.

Jak zawsze najważniejsze jest jednak piłkarskie boisko i to, co tam się dzieje. Gowarzewski trafnie podsumowuje i porównuje Polaków z wicemistrzami świata Chorwatami. „Czym różnili się podczas mundialu chorwaccy piłkarze od polskich futbolistów? Umiejętnościami? Nie tylko. Różnili się – po pierwsze, drugie, tysięczne – pragnieniem wygrywania, co jest głębokim, najważniejszym sensem sportowej rywalizacji”.

Książka powinna się znaleźć na półce każdego kibica. To kompendium wiedzy o futbolowych MŚ zgromadzone na kartach ponad 400 stron. Pochłania się to jednym tchem. Nie trzeba przy tym klikać i szukać w Internecie, gdzie nie wszystkie informacje są przecież do końca wiarygodne. W tej publikacji błędów nie ma. Nic dziwnego, że jest na pierwszym miejscu księgarni kibica sendsport.pl, jeśli chodzi o sportowe publikacje w ostatnich tygodniach.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

 

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

Komentarze