Piątek z mocnym sparingiem

Po porażce w Płocku piłkarze Cracovii wrócili do domu niezadowoleni. Jechali na mecz z Wisłą mając nadzieję, że przeskoczą rywala i zimę spędzą tuż za podium.


Ostatecznie znaleźli się na 8. pozycji ze stratą 4 „oczek” do strefy medalowej. Nic więc dziwnego, że w takich nastrojach krakowianie nie myślą o zimowych urlopach tylko nadal pracują.

– Można powiedzieć, że plan naszej pracy na przerwę w rozgrywkach jest już przygotowany – zapewnia trener „Pasów” Jacek Zieliński.

– Dogrywamy jeszcze szczegóły obozu zimowego i potrzeba nam na to paru dni. W tej chwili jednak pozostajemy w rytmie treningowo-meczowym. Przedłużamy sobie ten okres startowy o trzy mecze, o trzy tygodnie, ale takie konkretne.

Mówiąc „konkretne” szkoleniowiec Cracovii miał na myśli sparingi z zespołami słowackiej ekstraklasy. Dzisiaj o godzinie 11.30 w Rącznej rywalem krakowian będzie FK Żeleziarne Podbrezova. Za tydzień, 26 listopada, także o godzinie 11.30, rywalem „Pasów” będzie MFK Dukla Bańska Bystrzyca, a 3 grudnia MFK Tatran Liptovsky Mikulasz. – Żeleziarne Podbrezova to wicelider słowackiej ekstraklasy, Dukla zajmuje w niej 7. miejsce, a Tatran 12. – wylicza szkoleniowiec krakowian.

– Potraktujemy więc zarówno ten okres treningowy jak i meczowy normalnie. Będziemy pracować w normalnych mikrocyklach, po to, żeby przedłużyć okres startowy, bo jest w tym roku zdecydowanie za krótki.

Dopiero na początku grudnia zakończymy nasze aktywności ruchowe, zawodnicy dostaną do Świąt czas wolny. Natomiast pierwszego dnia po Świętach zaczniemy przygotowania do rundy wiosennej. Zaraz po Nowym Roku chcemy wylecieć na obóz. Jest jeszcze w sferze dogrywania, czy polecimy do Turcji, czy Hiszpanii, ale na pewno będziemy szukać dobrych warunków treningowych, żeby na pierwszą kolejkę ekstraklasy w 2023 roku, czyli na mecz z Górnikiem Zabrze, być gotowym.

Dla kibiców, którzy chcieliby zobaczyć w akcji zespół Cracovii, klub przygotował bezpłatne bilety. Istnieją trzy możliwość wejścia na mecz. Po pierwsze – poprzez wybór miejsca i pobranie biletu wstępu za pośrednictwem strony bilety.cracovia.pl. Po drugie – poprzez odbiór biletu w jednym z Punktów Obsługi Kibica i po trzecie – poprzez odbiór biletu przed samym wejściem na teren Cracovia Training Center.


Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus