Częstochowska klasa A grupa II. Awans coraz bliżej

Sobotnie zwycięstwo nad Sokołem Olsztyn przybliżył Lot Konopiska do awansu do ligi okręgowej.


Był to zarazem 17 mecz drużyny z Lipowej bez porażki. Dzięki niej umocnili się na pozycji lidera i mają bardzo dobrą okazję, aby awansować do ligi okręgowej, której w Konopiskach nie było od kilku dobrych lat.

Po raz ostatni Lot przegrał w spotkaniu ligowym w sierpniu ubiegłego roku. Wówczas lepszy okazał się LKS Kamienica Polska, wicelider drugiej grupy klasy A. Nie byli oni jednak w stanie powtórzyć dobrego wyniku na boisku przy Lipowej. Lot na swoim obiekcie w tym sezonie wygrał wszystkie 10 spotkań, w których zdobył 38 bramek. Między innymi dzięki temu drużyna z Konopisk wytworzyła sobie dość bezpieczną przewagę.

Lider ma obecnie dwa punkty przewagi nad Kamienicą, jak również trzecią drużyną ligi – Jurą Niegowa. Lot ma jednak do rozegrania jedno spotkanie więcej do rywali. Ponadto Kamienice czeka bardzo trudne spotkanie – derby z Czarnymi Starcza. LKS w tym sezonie potrafi już gubić punkty z teoretycznie słabszymi rywalami jak pod koniec maja, gdy na wyjeździe ulegli GKS-owi Koziegłowy.

Dla Lotu awans do klasy okręgowej byłby dużym sukcesem i zarazem powrotem do przeszłości. Ekipa z Konopisk jeszcze w sezonie 2012/2013 występowała w IV lidze. W kilka lat klub nie tylko spadł do klasy okręgowej, ale był zmuszony wycofać zespół seniorów z rozgrywek. Nagrodą za trud odbudowy byłby awans. Lot ma ku temu duże szanse.


Fot. facebook.com/GLKSLotKonopiska/ Michał Nowak