Rozmowy z Fernandezem

Wczoraj zawodnicy Wisły rozpoczęli miesięczne przygotowani. Klub stara się zatrzymać najlepszego zawodnika. Czy Luis Fernandez zostanie przy Reymonta?


Po ponad dwóch tygodniach baza treningowa w Myślenicach znów ożyła. To będzie główne miejsce letnich przygotowań „Białej gwiazdy”.

Rozmowy z Fernandezem

Po korytarzach krzątał się jeszcze żegnający się po raz drugi z klubem Czech Zdenek Ondraszek. „Kobra”, który w 2021 roku poślubił poznaną w Krakowie Darię, nie zamierza kończyć kariery. 35-latek wrócił do zdrowia po poważnych urazach kolana i szuka klubu w ojczyźnie. Planowo na zbiórce zameldował się Hiszpan Luis Fernandez, którego przyszłość nie jest jasna, a umowa wygasa już za kilka dni. Napastnik ma dość duże wymagania finansowe, a do tego Wiśle negocjacji nie ułatwia perspektywa kolejnego sezonu w I lidze. Przed rozruchem 30-latek odbył długą rozmowę z trenerem Radosławem Sobolewskim i jego asystentem. Szkoleniowiec przekazał nam, że negocjacje z Fernandezem cały czas trwają. Więcej o planach trenera po nieudanej walce o awans przeczytacie w sobotnim wydaniu „Sportu”.

Mula dostał ofertę

Jak już wiadomo, z klubem rozstał się Alex Mula. Pojawiły się spekulacje, że Wisła nie chciała go zatrzymać ze względu na kontuzje. Sobolewski temu zaprzecza, jego zdaniem skrzydłowy otrzymał lepszą ofertę z innego klubu.

„Biała gwiazda” latem trochę się zmieni, ale nadal w dużej mierze będzie „hiszpańska”. Nic dziwnego skoro w klubie w roli dyrektora sportowego pozostał Kiko Ramirez. Sprowadził już do Krakowa 32-letniego Jesusa Alfaro, który może grać na skrzydle (jest prawonożny) lub „dziesiątce”. Piłkarz po raz pierwszy zagra poza ojczyzną , w środę podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia.


Czytaj jeszcze:


Do połowy 2025 roku umowę przedłużył napastnik Marcin Bartoń. 19-latek, a także jego koledzy z drużyny juniorów: Mariusz Kutwa, Karol Tokarczyk, Patryk Letkiewicz i Michał Głogowski rozpoczęli przygotowania z pierwszą drużyną.

Cztery sparingi

Okres do startu I ligi Wisła spędzi przede wszystkim na własnych obiektach, które latem są wystarczające. Trenerowi zależy jednak, by piłkarze choć na chwilę opuścili rodziny, nie musieli codziennie poświęcać czasu na dojazdy do Myślenic i na nowo się skonsolidowali. Wszystko wskazuje, że życzenie Sobolewskiego zostanie spełnione i niedługo klub ogłosi, że wyjadą na kilkudniowe zgrupowanie w kraju. Pierwszy dzień po urlopach upłynął pod znakiem rozmów i badań wytrzymałościowych.

W lipcu „Białą gwiazdę” czekają cztery sparingi z drużynami ekstraklasy oraz I i II ligi. Zagrają ze Stalą Mielec (1.07), Hapoelem Beer Szewa z Izraela, który na obóz ponownie wybrał podkrakowski ośrodek Cracovii (7.07), Polonią Bytom (12.07) i Zagłębiem Sosnowiec (15.07). Dwa pierwsze spotkania o punkty czekają krakowian na wyjeździe. Klub poprosił o takie ułożenie terminarza ze względu na planowaną wymianę murawy po igrzyskach europejskich. Wisła zacznie sezon od meczów w Łęcznej z Górnikiem i w Warszawie z Polonią. Inauguracja sezonu przy Reymonta w pierwszy weekend sierpnia ze Stalą Rzeszów.


Na zdjęciu: Luis Fernandez jeszcze nie wie, czy zostanie w Wiśle.
Fot. Bartek Ziółkowski/www.wisla.krakow.pl


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was oczywiście w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych. Możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.