Uzbrojeni i gotowi

Nowy trener Miedzi Legnica Radosław Bella skompletował już sztab na sezon 2023/2024.


Bramkarz Mateusz Abramowicz przedłużył kontrakt z Miedzią Legnica, nowa umowa wychowanka KP Brzeg dolny będzie obowiązywała do 30 czerwca 2025 roku.

Niespełna 31-letni golkiper dołączył do drużyny znad Kaczawy 23 lipca 2021 roku. Podczas premierowego sezonu w zespole zielono-niebiesko-czerwonych rozegrał zaledwie dwa spotkania w Fortuna Pucharze Polski oraz trzy mecze w Fortuna 1 Lidze (z Arką Gdynia, Widzewem Łódź i Górnikiem Polkowice), we wszystkich zachowując czyste konto. W potyczce z Widzewem golkiper „Miedzianki” obronił rzut karny, wykonywany przez Juliusza Letniowskiego.

W zakończonym niedawno sezonie Abramowicz rozegrał 20 meczów w PKO BP Ekstraklasie oraz jedno spotkanie w Fortuna Pucharze Polski. Czterokrotnie zachował czyste konto.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że zostaję na kolejne lata w Miedzi – przyznał po podpisaniu nowego kontraktu Mateusz Abramowicz.

– Jest to dla mnie duża duma, ale i jednocześnie motywacja do dalszej ciężkiej pracy, aby w każdym dniu oddawać serce dla naszego klubu. Cel na nowy sezon jest dla mnie jasny. To ciężka praca, bycie zdrowym i oddawanie dla zespołu wszystkiego, co mam najlepsze. Za mną dwa lata w Miedzi, wiele wspaniałych chwil, ale i również smutniejszych momentów. W sporcie jednak nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem, ale najważniejsze, aby się nie poddawać i walczyć o swoje cele.


Czytaj także:


Trener legniczan Radosław Bella już skompletował sztab szkoleniowy, który poprowadzi zielono-niebiesko-czerwonych w sezonie 2023/2024. W tym zestawie pojawiło się kilka nowych twarzy. Nowymi twarzami w sztabie są: asystent trenera Maciej Patyk, drugi trener Jędrzej Wichłacz oraz szkoleniowiec bramkarzy, Andrzej Olszewski.

33-letni Maciej Patyk posiada licencje UEFA A oraz UEFA Elite Youth A.

Od 21 września 2022 roku do 21 marca br. był asystentem Marcina Kaczmarka w Lechii Gdańsk. Wcześniej pracował jako asystent trenera w Olimpii Grudziądz i Jagiellonii Białystok, gdzie pełnił również funkcję koordynatora działu analiz. Jędrzej Wichłacz również legitymuje się licencjami UEFA A oraz UEFA Elite Youth A. Szkoleniowiec przez ostatnich siedem lat pracował we wrocławskich SMS Junior oraz Śląsku. Z kolei 48-letni Andrzej Olszewski posiada licencję UEFA Goalkeeper A. Ostatnio pracował jako trener bramkarzy w Jagiellonii Białystok, a wcześniej w Wigrach Suwałki i Pogoni Siedlce. Od 9 lipca 2019 roku do 25 sierpnia 2020 roku był pierwszym trenerem Warmii Grajewo. Jako piłkarz związany był między innymi z Legią Warszawa, Śląskiem Wrocław, Polonią Bytom, izraelskim zespołem Hapoel Beit Shean i wspomnianą już wcześniej Jagiellonią.

Za przygotowanie fizyczne w dalszym ciągu odpowiadać będzie Mateusz Sionkowski. Sztab medyczny współtworzyć będą Mateusz Kula, Maciej Kuczyński i Michał Misior, lekarzem będzie w dalszym ciągu Wojciech Kowalik. Kierownikiem pierwszej drużyny pozostaje Tomasz Kodzis, związany z „Miedzianką” od sezonu 2015/2016.


Na zdjęciu: Mateusz Abramowicz właśnie podpisał z Miedzią Legnica nowy kontrakt.
Fot. Mateusz Porzucek/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was oczywiście w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych. Możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.