Dominik Nowak ma załogę w komplecie

Przygotowania rozpoczęły się od badania krwi, zaś o 10.00 wszyscy zawodnicy wzięli udział w testach wydolnościowych. W piątek drużyna weźmie udział w porannym treningu. W zależności od pogody zajęcia odbędą się albo na bocznym boisku w Parku Miejskim w Legnicy lub na obiektach w Środzie Śląskiej. Po południu zawodnicy Miedzi przejdą jeszcze badania lekarskie. W sobotę rano sztab szkoleniowy beniaminka ekstraklasy zaplanował zajęcia na siłowni. Wyjazd na zgrupowanie w okolice Alanyi zaplanowano na najbliższy poniedziałek (14.01) o godz. 6:30. W Turcji legniczanie będą przebywali do 2 lutego.

Na razie jedyną nową twarzą w ekipie „Miedzianki” jest 31-letni środkowy obrońca, Bożo Musa, który może również grać na pozycji defensywnego pomocnika. Nowy nabytek legniczan jest Bośniakiem, ale posiada również chorwackie obywatelstwo. Przed przyjazdem do Polski występował w zespole NK Slaven Koprivnica. Z Miedzią podpisał kontrakt, który będzie obowiązywał przez 2,5 roku. – Obserwowaliśmy go bardzo uważnie, uważam, że pasuje do naszej koncepcji gry – stwierdził trener Dominik Nowak. – Ma bardzo dobre warunki fizyczne (190 cm wzrostu), świetnie wprowadza piłkę i dobrze radzi sobie w obu systemach gry, które preferujemy.

Wszystko wskazuje na to, że w rundzie wiosennej Musa stworzy duet stoperów ze swoim rodakiem, Tomislavem Bożiciem. Przy okazji przekonamy się, czy nowy nabytek Miedzi wart jest 450 tysięcy euro, jak wycenia go portal Transfermarkt.

Podczas pobytu w Turcji Miedź na pewno rozegra cztery mecze kontrolne. Jej sparingpartnerami będą kolejno: 19.01 – Slavia Sofia (bułgarska ekstraklasa), 22.01 – Czerno More Warna (bułgarska ekstraklasa), 26.01 – Neftczi Baku (azerska ekstraklasa), 31.01 – Czornomorec Odessa (ukraińska ekstraklasa).

 

Na zdjęciu: Dominik Nowak już rozpoczął przygotowania do rundy rewanżowej.

 

 

Komentarze