Dwa karne na remis

Po wyrównanej batalii niecieczanie podzielili się punktami z ŁKS-em.

Na sobotniej porażce Ruchu Chorzów mogły skorzystać Bruk-Bet oraz ŁKS. Niecieczanom zależało na zwycięstwie po to, aby zacząć budować przewagę nad „Niebieskimi”. ŁKS natomiast chciał oddalić się od goniących go w tabeli przeciwników. Swój plan na triumf w pierwszej fazie meczu zaczął realizować łódzki zespół. Już w 13 minucie błąd obrony został wykorzystany przez lidera 1. ligi. Maciej Śliwa wpadł w pole karne Tomasza Loski i w bardzo trudnej sytuacji zagrał do Pirulo. Hiszpan wykorzystał doskonałą okazję i pokonał golkipera rywali.

Kolejny gol padł w 30 minucie i tym razem Pirulo odwdzięczył się Śliwie, asystując przy jego trafieniu. Niecieczanie zostawili gościom mnóstwo miejsca, co skutkowało tym, że na przerwę do szatni ŁKS schodził z dwubramkową przewagą.

Radim Kuczera, który prowadził zespół Bruk-Bet Termaliki pod nieobecność Radoslava Latala, podjął błyskawiczną decyzję o dwóch zmianach po przerwie. Gospodarze po zmianie stron wyglądali na odmienionych i to oni próbowali zagrozić bramce Aleksandra Bobka. Do siatki udało im się trafić w 53 minucie, a to za sprawą celnego uderzenia Wiktora Biedrzyckiego z rzutu karnego.

Jak się później okazało, Biedrzycki stał się bohaterem meczu, bo przy kolejnej okazji w 80 minucie po raz kolejny podszedł do wykonania „jedenastki”. Obrońcy ŁKS-u znowu wykazali się niefrasobliwością i sfaulowali rywala w „16”. Biedrzycki zachował spokój w stresowej sytuacji i bez problemu doprowadził do wyrównania. Tym samym zagwarantował Bruk-Bet Termalice punkt.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – ŁKS Łódź 2:2 (0:2)

1:0 – Pirulo, 13 min, 0:2 – Śliwa, 30 min, 1:2 – Biedrzycki, 53 min (karny), 2:2 – Biedrzycki, 80 min (karny).

BRUK-BET: Loska – Radwański, Putiwcew (46. Kadlec), Biedrzycki, Tekijaszki – Trubeha (84. Błachewicz), Dombrowski, Zawijszki (46. Fornalczyk), Hubinek (63. Poznar), Karasek (63. Purece) – Meszanović. Trener Radim KUCZERA.

ŁKS: Bobek – Szeliga, Monsalve, Marciniak, Tutyszkinas – Trąbka (74. Ochronczuk), Kowalczyk (89. Ibe-Torti), Mokrzycki – Pirulo (89. Dąbrowski), Jurić (68. Janczukowicz), Śliwa (74. Biel). Trener Kazimierz MOSKAL.

Sędziował Damian Sylwestrzak (Wrocław). Widzów 3438. Żółte kartki: Zawijski, Biedrzycki, Trubeha, Purece – Szeliga, Monsalve, Tutyszkinas, Kowalczyk, Pirulo.