Dzielna postawa biało-czerwonych, ale niewiele to dało

To było niesłychane otwarcie turnieju Euro Ice Hockey Challenge o Puchar z Okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Gdańsku, bowiem dwa piątkowe spotkania zostały anulowane. Biało-czerwoni wygrywali na niespełna 17 minut przed końcem prowadzili z Duńczykami 1:0, ale ostatecznie mecz nie został zakończony.

Drugi mecz inauguracyjny Austrii z Norwegią został również przerwany po I tercji (1:0) z powodu kłopotów z taflą. Podczas piątkowego nocnego dyrektoriatu turnieju uznano, że inauguracyjne mecze zostały anulowane. W tej sytuacji bramka Dominika Pasia nie może widnieć w oficjalnych statystykach. Takich ekscesów nie było podczas sobotnich meczów.

Drugie spotkanie z Norwegami nie należały do łatwych. Przegrywaliśmy już 0:3, ale młodzież dzielnie walczyła . Biało-czerwoni potrafili doprowadzić do sytuacji 2:3, ale ostatecznie ostatnie słowo należało do Skandynawów. Tego meczu biało-czerwona młodzież nie powinna się wstydzić. Szkoda, że nasza młody zespół nie sprostał Norwegom. Niemniej trener Tomasz Valotonen był zadowolony z postawy młodzieży i to jest nowe otwarcie reprezentacji.

POLSKA -NORWEGIA 2:4 (0:1, 2:2, 0:1, 0:1)

0:1 – Lundenll Noer – Kmold -Valkcae (17:31), 0:2 – Ostby Olsen (25:25), 0:3 – Medby – Valkvae- Johansen (29:15), 1:3 – Gościński – Jeziorski (32:24, w przewadze), 2:3 – Neupauer – Gościński(34:24), 2:4 – Heyer – Kassatu – Olsen (55:51)

POLSKA: Murray; Michałowski – Gimiński, Ziółkowski – Jaśkiewicz (2), Bychawski – Kostek, Radzieńczak; Bepierszcz – Paś – R. Nalewajka, Ł. Nalewajka – Neupauer – M. Michalski, Marzec – Krężołek – Przygodzki (2), Gościński – Jarosz – Jeziorski. Trener Tomasz VALTONEN.

POLSKA: Raszka; Michałowski (2) – Gimiński (2), Ziółkowski – Jaśkiewicz (2), Bychawski – Kostek, Musioł; Bepierszcz – Paś (2) – R. Nalewajka, Ł. Nalewajka (2) – Neupauer (2) – M. Michalski (2), Marzec – Krężołek – Przygodzki, Gościński – Jarosz (2) – Jeziorski. Trener Tomasz VALTONEN.

[NORWEGIA:] Lillegrend: Strom – Johannseen, Ulisriksen – Fosse, Bjoerke (2) – Ostby, Kassatul – Pedersen; Kristiansen (4) – Salsten – Trettenens, Karterud (2) – Lundell Noer – Valkvae, Heier – Stene – Olsen, Ronnild (2)- Brekke Hendrioksen – Soberg.Trener Petter THORESEN.

Kary: Polska – 20 (4 tech,) min, Norwegia – 10 min.