On nadal gra? Flora Tallinn oparta o graczy występujących w ekstraklasie

Flora Tallinn jest ciekawym zespołem. Mistrzowie Estonii mają w swoim składzie kilku graczy, którzy doskonale znają smak polskich boisk.


Flora Tallinn i starzy znajomi

Mowa przede wszystkim o kapitanie drużyny, 38-letnim Konstantinie Vassiljevie. Doświadczony zawodnik występuje przecież z opaską także w kadrze narodowej Estonii. Były zawodnik Piasta Gliwice i Jagiellonii w obecnym sezonie rozegrał 21 spotkań. Zdobył 5 goli i strzelił 9 asyst. Pokazuje to, że nadal jest w stanie zrobić bardzo wiele na murawie.

Ten jednak nie jest jedynym graczem znanym z naszych boisk. Dobry sezon ma za sobą Henrik Ojamaa (między innymi mistrz Polski z Legią). Świetnie w ofensywie radzi sobie Sergei Zenjov. Ten do Flory Tallinn trafił z Szachtiora Karaganda, jednak wcześniej przez 1,5 roku był graczem Cracovii. Stawkę uzupełnia doświadczony Ken Kallaste. 34 letni defensor ma za sobą grę w Górniku Zabrze, Koronie Kielce czy GKS-ie Tychy.

Wbrew pozorom nie można lekceważyć ekipy z Tallinna. Owszem, nie w porównaniu do pozostałych drużyn w koszyku eliminacyjnym jest zdecydowanie jednym z łatwiejszych rywali. Sęk w tym, że w 2021 roku rywalizowała w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Gdyby historia potoczyła się inaczej, to Raków… byłby jej rywalem. Zespół z Tallinna przegrał dwa spotkania w grupie B z Gentem, który wtedy wyeliminował ówczesnego wicemistrza Polski.


Czytaj więcej o Rakowie


Fot. Łukasz Sobala/Pressfocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was oczywiście w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych. Możecie wykupić nas także w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.