Francuz za Niemca

Bielszczanie znaleźli następcę Jana Zimmermanna. Nowym rozgrywającym BBTS-u został doświadczony Francuz, Pierre Pujol.


Sztab szkoleniowy beniaminka PlusLigi miał ostatnio spory problem. Pilnie musiał znaleźć nowego rozgrywającego. Dotychczasowy Jan Zimmermann poprosił o rozwiązanie umowy. Dostał bowiem propozycję z włoskiego Vero Volley Monza, w którym miał zastąpić kontuzjowanego Fernando Kerlinga. Szefowie BBTS nie zamierzali robić mu przeszkód i zgodzili się na jego odejście.

Wprawdzie w zespole jest utalentowany Radosław Gil, mistrz świata juniorów z 2017 roku, ale potrzebuje jeszcze wsparcia. – Wierzymy, że Radek jest w stanie sprostać wyzwaniu jakim jest PlusLiga Biorąc jednakże pod uwagę fakt, iż PlusLiga jest niezwykle wymagająca, a sezon intensywny klub zdecydował się zatrudnić bardzo doświadczonego rozgrywającego, który z pewnością okaże się mocnym punktem zespołu – poinformował klub.

Wybór padł na Pierre’a Pujola. 38-letni Francuz to bardzo doświadczony i utytułowany zawodnik, wieloletni reprezentant kraju. Siatkówkę zaczął trenować w wieku 10 lat w Bordeaux. Pochodzi ze sportowej rodziny; jego matka uprawiała sport, ojciec grał w rugby w Merignac, a siostra trenowała siatkówkę w tym samym klubie, co on.

Po raz pierwszy w trójkolorowych barwach wystąpił już w 2003 roku. Z reprezentacją Francji wywalczył srebrny (2006) i brązowy krążek (2016) Ligi Światowej, a w 2015 roku sięgnął po złoto w mistrzostwach Europy.

W trakcie kariery reprezentował barwy klubów z Francji, Włoch i Niemiec. Miał też epizod w PlusLidze. W sezonie 2011/12 był zawodnikiem Farta Kielce. Jest dwukrotnym mistrzem Niemiec z Berlin Recycling Volley (2018, 2021), zwycięzcą Pucharu CEV z Sisley Treviso (2011) oraz zdobywcą Pucharu Niemiec i Superpucharu Niemiec oraz Włoch. Jego ostatnim klubem był Gas Sales Bluenergy Piacenza.

Francuz w BBTS ma szansę zadebiutować już jutro, w starciu z wicemistrzem Polski, Jastrzębskim Węglem.


Fot. wikipedia.org/Sven Mandel