Stawiają na reprezentantów

Karol Butryn nowym atakującym „Jurajskich rycerzy”. To już drugi reprezentant Polski, który w letniej przerwie podpisał umowę z zawierciańskim klubem.


29-latek ostatnie dwa lata spędził w Indykpolu AZS Olsztyn. Miał ważną umowę na kolejny sezon, jednak rozwiązał ją na własną prośbę.

Zdecydowałem się na przenosiny do Zawiercia, bo to bardzo dobra drużyna i gra w niej wielu znakomitych zawodników. Dodatkowym powodem był fakt, że jestem w takim momencie mojej przygody z siatkówką, w którym jest już pora na walkę o najwyższe cele – przyznał Karol Butryn.

Zagrywka atutem

Atakujący w minionym sezonie był jedną z wyróżniających się postaci PlusLigi. Zagrał w 33 spotkaniach i zdobył 553 punkty. Skończył 448 z 943 ataków. Jego bardzo mocną stroną była zagrywka. Po asach serwisowych zdobył 71 punktów, co było drugim wynikiem po Stephenie Boyerze z Jastrzębskiego Węgla.

– Karol od lat udowadnia swoją klasę w PlusLidze, o czym boleśnie przekonaliśmy się choćby w kwietniu w Iławie. Gdy okazało się, że pojawiła się możliwość pozyskania go, nierozsądnym byłoby jej nie rozważyć. Po długich rozmowach doszliśmy do porozumienia i bardzo cieszę się, że w przyszłym sezonie będzie zdobywał punkty dla naszej drużyny – komplementował nowego zawodnika prezes Aluron CMC Warty Kryspin Baran.

Trzech atakujących

Butryn karierę sportową zaczynał w drużynie Cisów Nałęczów. Potem grał w Avii Świdnik, ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle (Młoda Liga), KPS Siedlce, GKS Katowice, Cerradzie Czarnych Radom oraz Asseco Resovii. Jest drugim zawodnikiem pozyskanym przez zawiercian w letnim oknie transferowym. Wcześniej umowę podpisał inny reprezentant Polski, środkowy Mateusz Bieniek.


Czytaj także:


Po pozyskaniu Butryna w Aluronie CMC Warcie jest obecnie trzech atakujących. Są jeszcze Dawid Konarski i Dawid Dulski. Jeden z nich będzie musiał odejść. Prawdopodobnie Konarski przeniesie się do PSG Skry Bełchatów. Dodajmy, że trenerem „Jurajskich rycerzy” pozostanie Michał Winiarski, a pożegnali się z Zawierciem argentyński libero Santiago Danani oraz przyjmujący Marcin Waliński.


Na zdjęciu: Karol Butryn podpisał umowę z zawierciańskim klubem.

Fot. Łukasz Sobala/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.