Wahadłowa wymiana? Pestka do Rakowa, Długosz do Widzewa?

Najbliższe dni będą niezwykle ciekawe dla kibiców mistrza Polski. Z zespołem ma pożegnać się Wiktor Długosz. Na Limanowskiego z kolei ma dotrzeć Kamil Pestka.


Spodziewane przenosiny

Zmiany mają zostać dokonane w najbliższym tygodniu. W przypadku Kamila Pestki wszystko ma zostać ustalone w przyszłym tygodniu. Zawodnik Cracovii w poprzednim sezonie zagrał ledwie sześć razy. W tym czasie zaliczył asystę. Owszem, jest to zawodnik o ogromnym potencjale. Problem w tym, że nie grał w ostatnich miesiącach z powodu kontuzji. To może mieć spory wpływ na jego dyspozycję.

Wahadłowy ma zastąpić odchodzącego do Legii Patryka Kuna. Nie będzie on jednak podstawowym lewym wahadłowym. A przynajmniej w pierwszych miesiącach. Lewą flankę w zespole mistrza Polski od kilku miesięcy zajmuje Jean Carlos Silva. Brazylijczyk, wykupiony zimą z Pogoni Szczecin, ku zaskoczeniu wielu poradził sobie na lewej stronie na tyle dobrze, że raczej nie powinien jej opuścić.


Czytaj więcej o Rakowie


Długosz trafi do Widzewa?

Przypadek Wiktora Długosza jest zdecydowanie inny. Wahadłowy przegrywał rywalizację z Franem Tudorem o miejsce w pierwszym składzie. Wszystko wskazywało, że były zawodnik Korony Kielce będzie w drużynie Rakowa przynajmniej rezerwowym. Nic bardziej mylnego. Prawdopodobny powrót do zespołu mistrza Polski Deiana Sorescu powoduje, że 22-latek będzie musiał rozglądać się za nowym pracodawcom.

Ten miałby znaleźć się w Łodzi. Zgodnie z plotkami Widzew jest zainteresowany usługami Długosza. Ten miałby zmienić otoczenie albo poprzez wypożyczenie z opcją wykupu lub bezpośredni transfer. Na razie nie wiadomo czy, a jeżeli tak to w jakiej formie, Długosz trafi do Łodzi. Dalej przecież może być lepszy od powracającego Sorescu i zostanie w klubie, choć szanse nie są na to bardzo duże.


Fot. Tomasz Kudala/Pressfocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.