GKS 1962 Jastrzębie. Sprawdzian w Kamieniu

Zgodnie z zapowiedzią trenera Jarosława Skrobacza zagrają w nim przede wszystkim ci zawodnicy, którzy mniej grali w meczach ligowych oraz kilku zawodników testowanych.

Nazwiska nie do ujawnienia

Jednym z nich będzie na pewno Rafał Adamek z Pniówka 74 Pawłowice, który w tym tygodniu trenował z ekipą trenera Skrobacza. – Sprawdzimy czterech kandydatów do gry w naszym zespole, wliczając w to młodszego „Adamsa” – powiedział Jarosław Skrobacz.

– Ich nazwisk nie ujawnię, być może zrobię to po sparingu, jeżeli z nich zrezygnujemy (śmiech). Powiem tylko, że będą to piłkarze spoza naszego regionu. O jakie pozycje chodzi?

Sprawdzimy środkowego obrońcę, bocznego pomocnika oraz jeszcze jednego zawodnika na boku, który może grać zarówno w obronie, jak i w drugiej linii.

Na razie nie sprawdzamy żadnego nowego bramkarza, po 45 minut zagrają w sobotę Bartek Szelong i 19-letni Mateusz Kurzanowski.

Osiem meczów kontrolnych

Od 9 do 23 grudnia zawodnicy GKS-u będą mogli rozkoszować się urlopem, ale począwszy od Wigilii rozpoczną trening indywidualny.

Pierwsze wspólne zajęcia sztab szkoleniowy pierwszoligowca zaplanował 9 stycznia. W okresie przygotowawczym beniaminek I ligi rozegra 8 meczów kontrolnych i wyjedzie – wzorem poprzednich lat – na zgrupowanie do Rybnika-Kamienia, które potrwa od 8 do 17 lutego.

Plan sparingów

Szczegółowy plan sparingów: Piast Gliwice (18.01, Kamień), Raków Częstochowa (26.01, miejsce do ustalenia), Rozwój Katowice (30.01, miejsce do ustalenia), Sandecja Nowy Sącz (2.02, Wieliczka), GKS Bełchatów (9.02, Kamień), Skra Częstochowa (13.02, Kamień), Stal Brzeg (16.02, Kamień), Puszcza Niepołomice (23.02. miejsce do ustalenia).

– Zastanawialiśmy się nad grą kontrolną z Karwiną, ale ostatnio Czesi nas zawiedli i w ostatniej chwili zrezygnowali z rozegrania meczu kontrolnego, więc zakontraktowaliśmy tylko krajowych sparingpartnerów – powiedział trener Skrobacz.

 

Uwaga, Czytelnicy!

Z powodu trudności organizacyjnych jednego z dystrybutorów prasy dziennik „Sport” nie we wszystkich dotychczasowych punktach sprzedaży będzie dostępny. Za kłopoty – mamy nadzieję, że przejściowe – naszych Czytelników przepraszamy.

Gdzie można kupić „Sport”?

„Sport” w niezmienionym nakładzie będzie dostępny w dobrze rozwiniętej sieci sprzedaży Kolportera i Garmondu, w salonikach prasowych, między innymi na dworcach i stacjach benzynowych, w dużych centrach handlowych i sklepach.