GKS Jastrzębie. Trenują według „rozpisek”

W przyszłym roku drugoligowy GKS Jastrzębie planuje rozegranie dziewięciu sparingów.


Sparingiem z Piastem Gliwice piłkarze GKS-u Jastrzębie mieli zakończyć pierwszą część zimowych przygotowań do rundy wiosennej eWinner 2. Ligi. Mecz kontrolny zaplanowany w Nieboczowach nie doszedł jednak do skutku ze względu na trudne warunki atmosferyczne (utrzymujące się ujemne temperatury), a zatem drużyna z Harcerskiej nieco wcześniej zakończyła wspólną pracę w 2022 roku.

W grudniu podopieczni trenera Grzegorza Kurdziela rozegrali dwa mecze kontrolne, pokonując III-ligowy Rekord Bielsko-Biała 2:1 (bramki strzelili Patryk Zych i Dominik Koneczny) oraz I-ligową Skrę Częstochowa 3:1 (hat-trick Daniela Stanclika). – Do treningów drużynowych wrócimy po Nowym Roku, a dokładnie 9 stycznia – powiedział drugi trener GKS-u Jastrzębie, Damian Mikołowicz. – Na okres przejściowy zawodnicy otrzymali rozpiski indywidualne, które będą realizować we własnym zakresie. Będzie to praca nad aspektami tlenowymi i beztlenowymi, wybieganie, siłownia. Jedynie podczas dni świątecznych zawodnicy będą mieli wolne.

Podczas przygotowań w styczniu i lutym zaplanowano rozegranie dziewięciu meczów sparingowych z rywalami z pierwszej, drugiej i trzeciej ligi. W dniach 23-28 stycznia drużyna z Jastrzębia Zdroju będzie  przebywała na obozie przygotowawczym, ale na razie nie wiadomo jeszcze, gdzie on się odbędzie.

Sparingpartnerami jastrzębian będą kolejno: Odra Opole (14 stycznia), Podbeskidzie Bielsko-Biała (18 stycznia), Rekord Bielsko-Biała (21 stycznia), Ruch Chorzów (4 lutego), Garbarnia Kraków (8 lutego), Raków II Częstochowa (11 lutego) i Polonia Bytom (18 lutego). W trakcie ustalania są przeciwnicy, z którymi GKS Jastrzębie zagra 25 i 28 stycznia.

Daniel Stanclik (z prawej) w sparingu ze Skrą Częstochowa popisał się bardzo dobrą skutecznością strzelecką.

Fot. gksjastrzebie.com/Arkadiusz Kogut