Lepsi o jedną bramkę

Katowiczanie ponieśli porażkę w pierwszym tego lata sparingu. W Kielcach, na starym stadionie Korony, okazali się słabsi od FC Voluntari.


Dziewiąta drużyna rumuńskiej ekstraklasy, przebywająca w Polsce na zgrupowaniu, jedyną bramkę środowego wczesnego popołudnia zdobyła w końcówce po kontrze.

– Mecz był intensywny z przeciwnikiem ekstraklasowym, rumuńskim, czyli poprzeczka była zawieszona nieźle. Sparing był równy, nie było widać różnicy. Dla nas to pierwsza gra kontrolna, po intensywnym okresie treningów. Wszyscy dobrze, aktywnie pracowali, wielu zawodników wystąpiło po 45 minut. Jest trochę nowych twarzy, jeszcze na kogoś czekamy. To krótki okres przygotowawczy, już w lipcu gramy ligę, dlatego musimy mocno działać – powiedział trener [Rafał Górak].
W barwach GieKSy zagrali dwaj zawodnicy, którzy nie zostali jeszcze oficjalnie zaprezentowani przez klub: Bartosz Baranowicz i Daniel Ściślak. Obaj są pomocnikami Górnika Zabrze, przy czym ten pierwszy występował ostatnio w I-ligowej Skrze Częstochowy, z kolei ten drugi – w III-ligowych rezerwach 14-krotnych mistrzów Polski. Ponadto testowany był też młodzieżowiec z innego z klubów z ekstraklasy.


Czytaj także:


Nieoficjalne debiuty w katowickim klubie zaliczyli pozyskani tego lata Mateusz Mak, Adrian Danek oraz Aleksander Komor, który linię obrony tworzył m.in. z Grzegorzem Janiszewskim. 26-letni stoper podpisał nowy kontrakt z klubem, obowiązujący do połowy 2025 roku. Ten dotychczasowy wygasał z końcem czerwca. W sobotę GKS zagra z II-ligowym Hutnikiem Kraków, z kolei FC Voluntari już w piątek sprawdzi kolejną śląską ekipę – zmierzy się z Ruchem Chorzów w Busku-Zdroju, gdzie „Niebiescy” przebywają na zgrupowaniu.

(WChał)

GKS Katowice – FC Voluntari 0:1 (0:0)

0:1 – Andrei 86.

  • GKS (I połowa): Szczuka – Janiszewski, Jędrych, Komor – Brzozowski, Figiel, Baranowicz, Rogala – Mak, Błąd – Bergier.
  • II połowa: Szczuka – Jaroszek, Repka, Komor – Danek, Marzec, testowany, Wasielewski – Marzec, Ściślak – Bergier oraz Pietrzyk i Krawczyk.

Trener Rafał GÓRAK.


Fot. Łukasz Sobala / PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was oczywiście w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych,. Możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście  www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.