GKS Katowice. Runda zasadnicza zakończona porażką

GKS Katowice w ostatnim meczu rundy zasadniczej po pięciosetowej walce uległ 2:3 zespołowi Cerrad Enea Czarni Radom.

Przystępując do meczu katowiczanie wiedzieli już, że nie zagrają w fazie play-off.. Ósme, ostatnie premiowane miejsce, miał już zapewniony Ślepsk Suwałki, który pokonał Stal Nysę 3:1.

Czarni Radom już wcześniej pozbawieni byli szans na dalszą grę w walce o medale. To sprawiło, że szkoleniowcy oby zespołów inaczej ustawili składy, gdyż taki mecz był szansą na ustawienia trochę eksperymentalne.

Początkowo siatkarze GieKSy zdobyli kilka punktów przewagi, która pozwoliła na wygranie pierwszego seta 25:21.

Drugi set to już bardziej wyrównana walka. Były chwile, kiedy to podopieczni Grzegorza Słabego musieli gonić wynik. Ostatecznie, po emocjonującej walce na przewagi, katowiczanie wygrali seta 26:24.

I to był koniec skutecznej gry GKS-u Katowice. W kolejnych setach spora ilość błędów i duża mobilizacja w zespole gości sprawiły, że następne trzy sety były już dla Czarnych Radom.

GKS Katowice – Cerrad Czarni Radom 2:3 (25:21, 26:24, 17:25, 18:25, 9:15)

GKS: Szymański, Stolc, Nowosielski, Kohut, Drzazga, Musiał, Ogórek (libero) oraz Firlej, Kwasowski, Nowakowski, Buchowski.

Cerrad: Pasiński, Zrajkowski, Josifow, Sander, Konarski, Ośtrowski, Masłowski (libero) oraz Firszt, Gąsior.

MVP: Dawid Konarski (Czarni)