Górnik Łęczna – Pogoń Szczecin. Pewne zwycięstwo lidera

W drugim sobotnim meczu 27. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze Pogoni Szczecin wygrali wyjazdowy mecz z Górnikiem Łęczna 4:0.

Podopieczni Kosty Runjaicia od pierwszych minut przejęli inicjatywę i ofensywna gra szybko przyniosła efekty. Po jednym ze strzałów niepewną interwencją zaliczył Gostomski. Mariusz Fornalczyk wykorzystał tę sytuację i z bliskiej odległości dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Pogoń nie zamierzała na tym poprzestawać. Dziesięć minut później po bardzo efektownym golu było już 2:0. Kamil Grosicki stał z lewej strony pola karnego. Zdecydował się na dokręcenie piłki na dalszy słupek. Prawdopodobnie chciał dograć piłkę do któregoś z kolegów, jednak futbolówka przelobowała bramkarza Górnika i wpadła do siatki.

Druga część gry przyniosła kolejne sytuacje. Przyjezdni byli w stanie zdobyć jeszcze dwie bramki. Najpierw po kontrataku oddali dwa strzały, ale były one zablokowane. Trzecią próbę podjął Luka Zahović i mocnym strzałem trafił do siatki.

Zaledwie kilka minut później Pogoń strzeliła czwartego gola. Grosicki pomknął lewą stronie boiska, a gdy był już w polu karnym, wycofał piłkę. Tam dopadł do niej Maciej Żurawski i chwilę później Pogoń powiększyła prowadzenie.

Górnik Łęczna – Pogoń Szczecin 0:4 (0:2)

0:1 Fornalczyk, 10 min
0:2 Grosicki, 19 min
0:3 Zahović, 65 min
0:4 Żurawski, 69 min

Górnik Łęczna: Gostomski – Leandro, Midzierski (46. Drewniak), de Amo, Rymaniak – Krykun (68. Banaszak), Szramowski (46. Serrano), Gol, Eyenga-Lokilo – Gąska (46. Szcześniak), Śpiączka (68. Wędrychowski).

Pogoń Szczecin: Stipica – Bartkowski, Triantafyllopoulos, Malec, Mata – D. Dąbrowski, Drygas (58. Silva), Kowalczyk (72. Kucharczyk), Fornalczyk (58. Zahović) – Grosicki (72. Biczachczjan), Parzyszek (58. Żurawski).

sędziował: Tomasz Musiał
widzów: 2385.