GTK Gliwice. Kolejna porażka z rzędu

GTK Gliwice nie sprawiło niespodzianki i przegrało w Słupsku z Czarnymi. To już jego siódma porażka z kolei.

Gospodarze, których prowadził Łukasz Seweryn – pierwszy trener Mantas Cesnauskis otrzymał karę trzech meczów zawieszenia za naruszenie nietykalności sędziego – od pierwszych minut ruszyli do ataku. Szybko wypracowali przewagę (20:9) i nie oddali jej już do końcowej syreny.

Gliwiczanie kilka razy byli blisko,  na niespełna dwie minuty przed końcem przegrywali tylko 74:80. Nie zdołali jednak przełamać „rywali. „Trójki” Jabarie Hindsa i Kacpra Radwańskiego były niecelne. Po drugiej stronie parkietu z linii rzutów wolnych punktował za to Billy Garrett. Przewaga Czarnych znów urosła do 10 „oczek” i było po meczu.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk – GTK Gliwice 84:74 (24:13, 15:21, 26:22, 19:18)

SŁUPSK: Beech 14 (2×3), Klassen 8 (2×3), Musiał 10 (2×3), Witliński 11, Garrett 21 – Lewis 4, Jankowski, Słupiński 5 (1×3), Young 11. Trener Łukasz SEWERYN.

GLIWICE: Radwański 4, Stumbris 15 (1×3), Dodd 8, Fortune 14 (1×3), Hinds 18 (2×3) – Ramstedt 7, Wiśniewski, Gołębiowski 2, Put 6. Trener Robert WITKA.