Godne pożegnanie

Piłkarze GKS-u Jastrzębie sezon zakończyli wyjazdowym zwycięstwem w Elblągu.


Najlepszy snajper GKS-u Jastrzębie w bieżących rozgrywkach, Daniel Stanclik, niedzielny mecz wyjazdowy z Olimpią Elbląg obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych. 23-letni napastnik, który w bieżących rozgrywkach strzelił 15 goli w eWinner 2. Lidze (dorzucił do nich trzy asysty), w przyszłym sezonie będzie występował w I-ligowej Miedzi Legnica, z którą podpisał czteroletni kontrakt. Wychowanek BKS-u Stali Bielsko-Biała przeszedł do „Miedzianki” na zasadzie transferu definitywnego gotówkowego, ale żaden z klubów nie ujawnił kwoty odstępnego.


Czytaj także więcej w kategorii II LIGA


Mecz nie był porywającym spektaklem piłkarskim, a o minimalnym zwycięstwie gości zadecydował bezbłędnie wykonany rzut karny przez Dawida Witkowskiego. Tym samym jastrzębianie zrewanżowali się Olimpii za porażkę na własnym boisku (0:2) w rundzie jesiennej. Niedzielna wiktoria zakończyła serię GKS-u czterech meczów bez porażki, w których podopieczni trenera Grzegorza Kurdziela zainkasowali dziesięć punktów, za trzy zwycięstwa i remis.

Olimpia Elbląg – GKS Jastrzębie 0:1 (0:1)

0:1 – Witkowski, 37 min (karny).

OLIMPIA: Łęgowski – Piekarski, Wierzba (62. Jóźwicki), Sarnowski (84. Łaszak) – Jakubczyk (84. Kazimierowski), Sienkiewicz, Famulak, Łabecki, Stefaniak – Branecki, Gabrych (84. Kozera). Trener Przemysław GOMUŁKA.

JASTRZĘBIE: Drazik – Lech, Zacharczenko, Witkowski – Ali, Guilheme, Szymczak (63. Jadach), Vaz (28. Golak), Mucha – Zych (88. Bednorz), Gołuch. Trener Grzegorz KURDZIEL.

Sędziował Kornel Paszkiewicz (Kąty Wrocławskie). Żółte kartki: Famulak, Stefaniak- Vaz, Mucha.


Na zdjęciu: Obrońca GKS-u Jastrzębie Krystian Mucha (z lewej) w meczu z Olimpią Elbląg został upomniany żółtą kartką, ale po końcowym gwizdku sędziego cieszył się ze zwycięstwa.
Fot. gksjastrzebie.com


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was oczywiście w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych. Możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywicie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.