IV liga śląska grupa I. Mistrzostwa jesieni nie będzie

Chcąc myśleć o spędzeniu przerwy zimowej na 1. miejscu, w zaległym meczu zawiercianie musieli sięgnąć po pełną pulę.

Na boisko wyszli zmobilizowani, ale już po 120 sek. musieli odrabiać straty. Szkolny błąd w defensywie wykorzystał Michał Szromek i z bliska skierował piłkę do siatki. W zespole miejscowych zapanowała konsternacja, bo w tym sezonie nie zwykła tracić goli na własnym boisku; do soboty zaskoczyła ich jedynie drużyna ze Zbrosławic.

Tymczasem w 36 min próbujący wydostać się z dolnego rejonu tabeli radzionkowianie prowadzili już 2:0. I znów instynktem snajpera wykazał się 18-letni Szromek, który przedarł się odważnie wzdłuż linii końcowej i z niemal zerowego kąta – po rękach Rafała Maścibrzucha – wpakował futbolówkę do bramki. Takie gole nie padają zbyt często… – W przerwie powiedzieliśmy sobie kilka męskich słów, by na drugą połowę wyszła całkiem inna drużyna – odsłaniał kulisy II trener Warty, Dawid Gajecki. Poskutkowało, bo miejscowi zwarli szeregi i rzucili się do odrabiania strat. Efektem konsekwentnej gry było wyrównanie.

Najpierw do akcji ofensywnej „podłączył się” Michał Sołtysik, który wbiegł w pole karne, minął zwodem jednego z rywali i mierzonym uderzeniem przy słupku posłał futbolówkę do bramki. Gospodarze dostali wiatru w żagle i poszli za ciosem, zmuszając przeciwników do pomyłek. Jedna z nich była pochodną rzutu karnego, bo Miłosz Ćwielong sfaulował w „16” Damiana Adamieckiego i sędzia nie miał wyjścia. Wskazał na „wapno”, które na drugiego gola zamienił Mateusz Wawoczny. – Walczyliśmy do końca, mieliśmy sporą przewagę i kilka niezłych sytuacji, ale zwycięskiego gola strzelić się nie udało. Odczuwamy spory niedosyt, zwłaszcza w kontekście remisu Unii Kosztowy – zauważył Gajecki.

Druga w tym sezonie domowa strata punktów sprawiła, że Warta mistrzem jesieni nie będzie. Ewentualna wygrana w zaległym meczu ze Zniczem pozwoli jej zrównać się z liderem, ale go nie wyprzedzić, bo w bezpośrednim pojedynku lepsza (4:2) była Unia.

Warta Zawiercie – Ruch Radzionków 2:2 (0:2)

Bramki: Sołtysik 53, Wawoczny 62 – karny – Szromek 2, 36.

WARTA: Maścibrzuch – Kamiński, Ferreira, Sołtysik, Chmielewski – Adamiecki, Wawoczny, Bartusiak, Pereira, Mąka – Jarnot (78. Bębenek). Trener Robert MAJCHRZAK.

RUCH: Strzelczyk – Harmata, Wnuk (79. Turczyn), Ćwielong, Trzcionka – Kopeć, Pietrycha, Gwiaździński, Boudguiga (73. Piecuch) Cichecki (68. Siwy) – Szromek (90. Wojsyk). Trener Marcin DZIEWULSKI.

Sędziował Robert Skoludek (Zabrze).

Żółte kartki: Trzcionka, Wnuk, Ćwielong, Turczyn.

Mecze zaległe
Przemsza Siewierz – MKS Myszków 0:2 (0:0)

Bramki: Stankiewicz 62 – głową, Marek 87.

Drama Zbrosławice – RKS Grodziec 2:2 (1:1)

Bramki: Jonik 34, Kucza 71 – Wanatowicz 33, Machała 60 – karny.

Znicz Kłobuck – Raków II Częstochowa 1:3 (1:1)

Bramki: Jaworski 34 – Kaczmarek 42, Dzierbicki 46, Głasek 90.

Unia Kosztowy – Śląsk Świętochłowice 1:1 (1:1)

17. Grodziec                           16        8          14:44

Mecz zaległy z 3. kolejki, 28 listopada: Śląsk – Myszków; mecze zaległe z 17. kolejki, 28 listopada: Warta – Znicz, Ruch – Polonia.