JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec wygrało mecz o cztery punkty

W meczu 18 kolejki Energi Basket Ligi Kobiet JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec pokonało w Poznaniu Eneę AZS 80:66. Ta wygrana znacząco wpływa na szansę utrzymania sosnowiczanek.

Wagę tego meczu widać było w grze koszykarek Zagłębia od samego początku, kiedy to szybko wypracowały 10 punktową przewagę z którą kończyły pierwszą kwartę. W drugiej dołożyły kolejne trafienia, dzięki czemu na przerwę schodziły z wynikiem 48:28.

W trzeciej i czwartej kwarcie sosnowiczanki nie grały już tak efektownie, jednak na tyle skutecznie, że mogły cieszyć się z ważnego zwycięstwa.

Enea AZS Poznań – JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 66:80 (13:23, 15:23, 24:17, 14:17)

AZS: Davis 15, Rymarenko 12, Stejskalova 10, Niemojewska 7, Tunstull 6, Marciniak 6, Bednarczyk 6, Nowicka 2, Szloser 2, Woźniak 0, Tyszkiewicz 0, Parzeńska 0.

Zagłębie: Swanier 18, Parks 18, Stara 15, Siksniute 15, Skrba 9, Fikiel 5, Urbaniak 0.