Jedenastka „Sportu” 10. kolejki ekstraklasy!

10. kolejka rozrywek ekstraklasy już za nami. Zobacz jak wygląda jedenastka „Sportu” 10. kolejki ekstraklasy 2023/2024 i jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.


Xavier DZIEKOŃSKI – nota 7. Korona Kielce (bramkarz)

Korona w końcu wydostała się ze strefy spadkowej, a spora w tym zasługa golkipera kielczan. Dziekoński podczas spotkania ze Stalą wpuścił co prawda dwie bramki, ale gdyby nie jego skuteczne interwencje, Koronie nigdy nie udałoby się wygrać z ofensywnie nastawionymi mielczanami.

Cornel RAPA – nota 7. Cracovia (obrońca)

Do pewnego zwycięstwa Cracovii z ŁKS-em Rapa dołożył swoją cegiełkę. Krakowianie nie popełniali większych błędów w obronie, a rumuński wahadłowy nie tylko dobrze spisywał się w defensywie. Dobrze wypełniał również swoje zadania w ofensywie, a przy golu na 2:0 brał czynny udział.

Bogdan RACOVITAN – nota 8. Raków Częstochowa (obrońca)

23-letni defensor nie należy do bramkostrzelnych zawodników. Jednak tym razem wyręczył swoich kolegów z formacji ofensywnej. W poprzedniej kolejce zdobył dwa gole i to dzięki nim Raków mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Virgil GHITA – nota 8. Cracovia (obrońca)

Tydzień temu narzekaliśmy na postawę defensywy Cracovii. Zawiedli wszyscy, a nieudany debiut zaliczył Kamil Glik. Tym razem było zupełnie inaczej. Ghita jest symbolem solidności, jaką zaprezentował mur obronny z Krakowa podczas spotkania w Łodzi.

Leonardo KOUTRIS – nota 7. Pogoń Szczecin (obrońca)

Lewy wahadłowy Pogoni przyzwyczaił do tego, że ma spore umiejętności. Szczególnie, jeśli spojrzy się na jego grę do przodu. Grek świetnie współpracował na skrzydle i choć liczby tego nie odzwierciedlają, był ważnym punktem zespołu podczas zwycięstwa z Lechem.

Kamil GROSICKI – nota 8. Pogoń Szczecin (pomocnik)

Trudno jest się nie zachwycać nad grą skrzydłowego. Jest wszędzie. W niedzielnym pojedynku był pierwszoplanową postacią przy praktycznie każdej akcji ofensywnej. Zdobył bramkę i zaliczył asystę. Zagrał kolejne bardzo dobre spotkanie.

Fredrik ULVESTAD – nota 8. Pogoń Szczecin (pomocnik)

Początek meczu z Lechem nie był dla niego wymarzony, ale z biegiem czasu stał się jednym z najlepszych zawodników na boisku. Dwukrotnie asystował, raz wpisał się na listę strzelców, a w defensywie nie popełniał błędów. Jego gra pozwoliła Pogoni rozwinąć skrzydła i zdobyć 5 bramek.

Tomasz SWĘDROWSKI – nota 7. Ruch Chorzów (pomocnik)

Ruch miał jednego bohatera. Pomocnik chorzowskiego zespołu był głównym aktorem w walce o remis w spotkaniu z Puszczą. Najpierw sam strzelił gola, a w doliczonym czasie gry popisał się idealną wrzutką, po której padła wyrównująca bramka.

Serhij KRYKUN – nota 8. Piast Gliwice (pomocnik)

Widać, że ukraiński skrzydłowy coraz lepiej czuje się w Piaście, do którego dołączył latem. Tym razem do swojego bilansu dołożył dwa gole. Dwukrotnie trafiał do siatki w pierwszej połowie spotkania z Widzewem, dzięki czemu gliwiczanie byli na prostej drodze do zwycięstwa.

Sonny KITTEL – nota 7. Raków Częstochowa (pomocnik)

Ostatnio można się było zastanawiać nad przydatnością Kittela w Rakowie. Nie zagrał w meczach z ŁKS-em i Ruchem, później wszedł na pół godziny w pojedynku z Lechem. Teraz jednak Dawid Szwarga dał mu szansę gry od pierwszej minuty, a on nie zawiódł oczekiwań. Zagrał swój najlepszy mecz, odkąd trafił do Częstochowy.

Jesus IMAZ – nota 8. Jagiellonia Białystok (napastnik)

Legia Warszawa zaliczyła pierwszą porażkę w tym sezonie. W pojedynku z Jagiellonią straciła dwie bramki, a przy obu palce maczał Jesus Imaz. Najpierw asystował przy trafieniu Jose Naranjo, później sam wpisał się na listę strzelców, uderzając głową.


Jedenastka 10. kolejki ekstraklasy

(1-4-4-1-1)

Dziekoński (Korona) 7

Rapa (Cracovia) 7, Ghita (Cracovia) 8, Racovitan (Raków) 8, Koutris (Pogoń) 7

Grosicki (Pogoń) 8, Ulvestad (Pogoń) 8, Swędrowski (Ruch) 7, Krykun (Piast) 8,

Kittel (Raków) 7

Imaz (Jagiellonia) 8


Na zdjęciu: Jedenastka „Sportu” 10. kolejki to zestawienie, w którym Serhij Krykun oczywiście musiał się znaleźć!
Fot. Norbert Barczyk / PressFocus