Jedenastka „Sportu” 12. kolejki ekstraklasy!

12. kolejka rozrywek ekstraklasy już za nami. Zobacz jak wygląda jedenastka „Sportu” 10. kolejki ekstraklasy 2023/2024 i jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.


Daniel BIELICA – nota 8. Górnik Zabrze (bramkarz)

W drugiej kolejce z rzędu Bielica znalazł się w naszej jedenastce kolejki. Bramkarz Górnika po raz kolejny udowodnił, że ma spore umiejętności. Tym razem przeciwstawił się naporowi mistrza Polski, który miał ochotę wyrwać zabrzanom zwycięstwo.

Arkadiusz PYRKA – nota 7. Piast Gliwice (obrońca)

Prawy obrońca Piasta nie miał łatwego zadania. Musiał zatrzymać Kamila Grosickiego. Ze swojego zadania wywiązał się doskonale, bo reprezentant Polski praktycznie nie miał możliwości do rozwinięcia skrzydeł.

LUIZAO – nota 7. Radomiak Radom (obrońca)

Od kilku meczów Brazylijczyk występuje na środku obrony. Constantin Galca przesunął go z linii pomocy i ten pomysł wydaje się trafiony. Luizao radził sobie co najmniej dobrze, grając przeciwko Koronie.

Mateusz SKRZYPCZAK – nota 7. Jagiellonia Białystok (obrońca)

Dopiero po raz trzeci w tym sezonie zagrał pełne spotkanie. Były defensor Lecha Poznań przyczynił się do okazałego zwycięstwa Białostoczan poprzez strzeloną bramkę głową na 1:0.

Bartłomiej WDOWIK – nota 8. Jagiellonia Białystok (obrońca)

Cały zespół Jagiellonii zagrał dobre spotkanie w minionej kolejce, ale ozdobą meczu był gol lewego obrońcy. Wdowik popisał się niecodziennym wykonaniem rzutu rożnego, dzięki czemu bezpośrednio ze stałego fragmentu gry pokonał golkipera rywali.

Piotr SAMIEC-TALAR – nota 9. Śląsk Wrocław (pomocnik)

Bez wątpienia najlepszy zawodnik Śląska podczas okazałego zwycięstwa z Legią. Nie tylko wpisał się na listę strzelców, ale do swojego bilansu dodał dwie ładne asysty. Był czołową postacią zespołu.

Maciej WOLSKI – nota 8. Radomiak Radom (pomocnik)

Problemem Rafała Wolskiego z pewnością jest fakt, że nie potrafi na długo utrzymać dobrej formy. Pojedynek z Koroną może jednak zaliczyć do udanych. Popisał się genialną asystą przy bramce Franka Castanedy.

NAHUEL LEIVA – nota 8. Śląsk Wrocław (pomocnik)

Przed sezonem trener Magiera zapowiadał, że Nahuel Leiva może być liderem Śląska. Po czasie widać, że nie było w tym cienia przesady. Dodatkowo Hiszpan po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z lepszych piłkarzy ekstraklasy.

Daisuke YOKOTA – nota 9. Górnik Zabrze (napastnik)

Japończyk był głównym bohaterem meczu Górnika z Rakowem. Dwa gole strzelone w pierwszej połowie doprowadziły zabrzan do zwycięstwa nad mistrzem Polski. Dla Yokoty były to trafienia numer 2 i 3 w tym sezonie.

Erik EXPOSITO – nota 8. Śląsk Wrocław (napastnik)

Trudno jest wymyślać co tydzień nowe pochwały dla hiszpańskiego snajpera. Exposito dalej zachwyca i nie zapowiada się na to, żeby w najbliższym czasie miał przestać strzelać. W minionej kolejce zdobył dwie bramki, a w sumie ma ich już 11.

Kristoffer VELDE – nota 8. Lech Poznań (napastnik)

Norweg, jak do tego przyzwyczaił, znów zaliczył bardzo dobry występ. W momencie, gdy Lech musiał uważać, żeby nie stracić kolejnej bramki, skrzydłowy wziął sprawy w swoje ręce i jednym uderzeniem ustalił wynik meczu.


Jedenastka „Sportu 12. kolejki ekstraklasy

(1-4-3-3)

Bielica (Górnik) 8

Pyrka (Piast) 7, Luizao (Radomiak) 7, Skrzypczak (Jagiellonia) 7, Wdowik (Jagiellonia) 8

Samiec-Talar (Śląsk) 9, Wolski (Radomiak) 8, Nahuel (Śląsk) 8

Yokota (Górnik) 9, Exposito (Śląsk) 8, Velde (Lech) 8


Fot. Łukasz Sobala/PressFocus