Jedenastka „Sportu” 23. kolejki ekstraklasy!

23. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2022/2023. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.


Zlatan ALOMEROVIĆ – nota 7. Jagiellonia Białystok (bramkarz)

Gdyby nie świetna postawa Serba między słupkami, Jagiellonia tydzień temu przegrałaby z Rakowem wyżej niż 1:2, a w niedzielę nie wywiozłaby z terenu „czerwonej latarni” w Legnicy nawet 1 punktu.

Artur JĘDRZEJCZYK – nota 7. Legia Warszawa (obrońca)

Po końcowym gwizdku meczu z Górnikiem nie gryzł się w język, mówiąc o postawie sędziego Bartosza Frankowskiego, ale miał do tego prawo – zagrał bardzo dobrze, Legia zachowała czyste konto i wygrała na Górnym Śląsku.

Ariel MOSÓR – nota 7. Piast Gliwice (obrońca)

Szef nie tylko gliwickiej defensywy, ale i całego zespołu z Okrzei w piątkowej konfrontacji w Mielcu. Zrobił swoje w działaniach obronnych, a mógł dorzucić coś ekstra – to po jego podaniu poprzeczkę obił Jakub Czerwiński.

Rafał AUGUSTYNIAK – nota 7. Legia Warszawa (obrońca)

Jego występ w Zabrzu, kiedy po starciu z Anthonym van den Hurkiem stracił dwa przednie zęby, już stał się jedną z ekstraklasowych legend. Defensor Legii mimo dosłownego uszczerbku na zdrowiu nic sobie z tego nie robił, jeździł na tyłku, aż miło, by Legia sięgnęła w klasyku po pełną pulę.

Piotr MALARCZYK – nota 6. Korona Kielce (obrońca)

Bardzo solidny w tyłach, a w kluczowym momencie odnalazł się też przed bramką rywali, nie mając żadnego problemu, by po rzucie rożnym skorzystać z fatalnej interwencji Krzysztofa Kamińskiego i zapewnić kieleckiemu beniaminkowi arcyważną wygraną z „nafciarzami”.

Pedro REBOCHO – nota 8. Lech Poznań (obrońca)

Najlepszy piłkarz meczu Lecha z Lechią. Do zdemolowania rywali znad morza Portugalczyk przysłużył się dwiema asystami – przy otwierającym golu Antonio Milicia oraz ostatnim Kristoffera Velde.

Kristoffer VELDE – nota 2. Lech Poznań (pomocnik)

W teorii – jako piłkarz meldujący się na boisku po 70 minucie – powinien być przez nas w poniedziałkowym wydaniu „Sportu” nieklasyfikowany, a zasłużył na 2 punkty do klasyfikacji „Złotych Butów”. Poznański Norweg zmieniając Michała Skórasia 2-krotnie trafił do siatki Lechii.

Patryk DZICZEK – nota 7. Piast Gliwice (pomocnik)

Ma dobry okres. Wyróżnia się w środku pola drużyny Piasta, dokłada też swoje z rzutów karnych. Kolejkę temu trafił z Cracovią, tym razem noga nie zadrżała mu w newralgicznej chwili na Podkarpaciu.

Władysław KOCZERGIN – nota 8. Raków Częstochowa (pomocnik)

Idealnie przymierzył sprzed pola karnego, otwierając listę strzelców hitu kolejki między Pogonią a Rakowem. Dla Ukraińca była to pierwsza bramka w tym roku – jakże ładna. Ale też ważna.

Jean CARLOS SILVA – nota 8. Raków Częstochowa (pomocnik)

Nie będzie dużego ryzyka w stwierdzeniu, że to był jeden z jego najlepszych występów na stadionie w Szczecinie. Zaliczył go w barwach Rakowa, skąd trafił z Pogoni. Pięknym strzałem podwyższył prowadzenie lidera. To jego trzeci gol w trzecim meczu z rzędu.

Adam ZRELAK – nota 7. Warta Poznań (napastnik)

Słowak sprytnie zachował się w polu karnym, trafiając do siatki Widzewa. Co prawda w pierwszej chwili myślał, że uczynił to ze spalonego, ale warto było zachować koncentrację i grać do końca, bo wszystko było OK.

JEDENASTKA „SPORTU”

Alomerović (Jagiellonia) 7
Jędrzejczyk (Legia) 7, Mosór (Piast) 7, Augustyniak (Legia) 7, Malarczyk (Korona) 6 , Rebocho (Lech) 8
Velde (Lech) 2, Dziczek (Piast) 7, Koczergin (Raków) 8, Carlos (Raków) 8
Zrelak (Warta) 7


Fot. Marta Badowska/PressFocus