Jedenastka „Sportu” 3. kolejki ekstraklasy!

3. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2020/2021. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.


Martin CHUDY – nota 7. Górnik Zabrze (bramkarz)
Słowacki golkiper wpisuje się w świetną dyspozycję Górnika. W niedzielnym meczu z Lechią – czyste konto. 3-krotnie mógł unosić ręce w górę po golach strzelanych przez kolegów i ze spokojem patrzeć, jak kontrolują zawody.

Paweł OLSZEWSKI – nota 7. Jagiellonia Białystok (obrońca)
Młodzieżowiec Jagiellonii miał swój udział w tym, że urwała się ze stryczka i uratowała remis z Podbeskidziem, choć do przerwy przegrywała 0:2. To właśnie jego dogranie na wyrównującego gola zamienił Jesus Imaz.

Michał KOJ – nota 7. Górnik Zabrze (obrońca)
Godnie zastąpił Pawła Bochniewicza, sprzedanego do Holandii. Przejął po nim nie tylko miejsce na środku obrony, ale też kapitańską opaskę. Początek w nowej roli – za wszech miar udany, skoro zabrzanie tak efektownie i do zera rozbili gdańszczan.

Bartosz KIELIBA – nota 6. Warta Poznań (obrońca)
Ostoja defensywy poznańskiej Warty. Sam żartuje, że po kolejnych awansach mówiono mu, iż nie da rady w drugiej czy pierwszej lidze… W sobotę udowodnił, że może radzić sobie nawet w ekstraklasie. Dobry występ z Piastem, dzięki któremu „Zieloni” zaksięgowali pierwszy po powrocie do elity punkt.

Filip MLADENOVIĆ – nota 6. Legia Warszawa (obrońca)
Asysta Serba przy „złotym” golu Tomasa Pekrahta na wagę wygranej Legii w Płocku. Dostałby notę wyższą niż „6”, gdyby nie żółta kartka, jaką ujrzał na 10 minut przed końcem meczu.

Alasana MANNEH – nota 8. Górnik Zabrze (pomocnik)
Trudno nie być pod wrażeniem tego, jaki progres robi Gambijczyk. Lider II linii Górnika, którego piłkarze zdominowali po 3. kolejce naszą jedenastkę. Miło spojrzeć.

Michał RZUCHOWSKI – nota 7. Podbeskidzie Bielsko-Biała (pomocnik)

Strzał głową po dośrodkowaniu Łukasza Sierpiny z rzutu rożnego utorował Podbeskidziu drogę do wygranej z Jagiellonią. Ostatecznie jej nie odnieśli, ale i punkt przywieziony z Podlasia beniaminek musi cenić, w czym również zasługa Rzuchowskiego.

Lubambo MUSONDA – nota 7. Śląsk Wrocław (pomocnik)
Zambijczyk wywalczył karnego – faulował go Tymoteusz Puchacz – po którym do siatki trafił Robert Pich i Śląsk Wrocław wyciągnął remis 3:3 w szalonym meczu z Lechem Poznań.

Pedro TIBA – nota 8. Lech Poznań (pomocnik)
Dwie asysty „portugalskiego poznaniaka” we Wrocławiu. Obsługiwał dwukrotnie Mikaela Ishaka. Postawił swoją pieczątkę na tej sobotniej 6-bramkowej kanonadzie.

Erik JANŻA – nota 8. Górnik Zabrze (pomocnik)
Czy to lewa obrona, czy lewa pomoc, Słoweniec jest równie mocnym punktem zabrzańskiej jedenastki trenera Marcina Brosza. Z Lechią bardzo dobrze, choć tym razem bez gola czy asysty.

Mikael ISHAK – nota 9. Lech Poznań (napastnik)
Dwa razy wpisał się na listę strzelców w meczu Lecha ze Śląskiem. 27-letni napastnik ze Szwecji ma bardzo dobre wejście do ekstraklasy. Następca Christiana Gytkjaera jak malowany.


JEDENASTKA „SPORTU”

Chudy
Olszewski, Koj, Kieliba, Mladenović
Manneh, Rzuchowski
Musonda, Tiba, Janża
Ishak