Jedenastka „Sportu” 8. kolejki ekstraklasy!

8. kolejka rozrywek ekstraklasy już za nami. Zobacz jak wygląda jedenastka „Sportu” 8. kolejki ekstraklasy 2023/2024 i jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.

Vladan KOVACZEVIĆ – nota 8. Raków Częstochowa (bramkarz)

Miał nieprawdopodobnie dużo pracy. Pomimo tego, że popełnił jeden błąd (szczęśliwie dla Rakowa nie zakończył się golem), był najjaśniejszym punktem mistrza Polski. Bośniak był ostoją defensywy, nawet gdy Kaj Tejan co chwilę znajdował się w sytuacji, w której musiał trafić do siatki.

Arkadiusz PYRKA – nota 6. Piast Gliwice (obrońca)

Jeszcze niedawno mówiło się, że odejdzie do FC Basel. Pozostał jednak w Piaście i radzi sobie bardzo dobrze. Boczny 20-letni defensor z meczu na mecz pokazuje, że mimo wszystko jego wyjazd za granicę zbliża się nieubłaganie.

Mateusz ŻYRO – nota 7. Widzew Łódź (obrońca)

Cracovia nie stanowiła większego zagrożenia dla defensywy z Łodzi. Jednak jest to również zasługa skutecznej gry bloku obronnego. Żyro nie popełniał żadnych błędów, rozegrał solidne spotkanie i przede wszystkim nie dopuścił do utraty gola.

Filip DAGERSTAL – nota 8. Lech Poznań (obrońca)

Defensor Lecha grał wyśmienicie. Nawet gdy Warta w drugiej połowie zaciekle walczyła o zdobycie gola, Szwed pozostawał pewnym punktem zespołu. Ponadto popisał się umiejętnościami w ofensywie, bo zdobył bramkę w ostatnich minutach meczu.

Tomasz WÓJTOWICZ – nota 7. Ruch Chorzów (obrońca)

Choć Ruch poniósł klęskę w Wielkich Derbach Śląska, to Wójtowicz zasługuje na pochwałę. To on był najaktywniejszym piłkarzem chorzowskiego zespołu. Szarpał po skrzydle, walczył o każdy centymetr boiska, ale to nie wystarczyło do pokonania Górnika.

Dominik MARCZUK – nota 8. Jagiellonia Białystok (pomocnik)

19-latek w tym sezonie debiutował w ekstraklasie. Przed minioną kolejką miał już w swoim dorobku gola, a teraz znacznie przyczynił się do zwycięstwa Jagiellonii nad Radomiakiem. Białostoczanie zdobyli 3 gole, a Marczuk asystował przy każdym z nich.

Bartłomiej PAWŁOWSKI – nota 8. Widzew Łódź (pomocnik)

Robił najwięcej zamieszania pod bramką Cracovii. Pomocnik Widzewa zakończył niedzielne spotkanie z zasłużoną bramką. Robił wszystko, żeby nowy trener łodzian Daniel Myśliwiec zaliczył swój debiut do udanych i tak też się stało.

Wahan BICZACHCZJAN – nota 8. Pogoń Szczecin (pomocnik)

Niekiedy niewidoczny, znika na pewien czas, ale w końcu się pojawia i zaskakuje. Mecz z Koroną z pewnością zaliczy do udanych. Przyczynił się do przerwania passy Pogoni, która w czterech meczach z rzędu nie zdobyła gola, poprzez bramkę oraz asystę.

Serhij KRYKUN – nota 7. Piast Gliwice (pomocnik)

Ukrainiec przyszedł do Piasta latem i zagrał do tej pory w każdym meczu ligowym. Na trafienie musiał czekać aż spotkania z Legią podczas minionej kolejki. Wykorzystał to, że Piast grał w przewadze i zdobył bramkę na 1:0 – jedyne trafienie gliwiczan w tym pojedynku.

Pedro HENRIQUE – nota 8. Radomiak Radom (napastnik)

Jego partnerzy z zespołu nie docenili tego, co zrobił. Samodzielnie wyprowadził Radomiaka na dwubramkowe prowadzenie, które zostało zaprzepaszczone. Zdobył nawet gola z okolic połowy boiska, a mimo tego radomianie polegli w Białymstoku.

Lukas PODOLSKI – nota 8. Górnik Zabrze (napastnik)

Wiedział, kiedy strzelić pierwszego w tym sezonie gola. Napastnik Górnika do meczu z Ruchem nie grał najlepiej, ale w najważniejszym momencie, podczas starcia derbowego, zdobył gola na wagę prestiżowej wygranej.