Jimenez rozmontował „Jagę”!

Zabrzanie przegrywali z białostocczanami, ale po efektownym spotkaniu wygrywają 3:1. Świetne spotkanie rozegrał dzisiaj najlepszy na boisku Jesus Jimenez.


Górnik zaczął spotkanie, podobnie jak to w poniedziałek z Cracovią, od straconej bramki. „Jaga” przeprowadziła pokazową akcję. Obchodzący dzisiaj 27 urodziny Bartosz Kwiecień jak chciał ograł bezradnych obrońców, Martin Chudy odbił piłkę, a do siatki skierował ją Jakov Puljić.

Drużyna prowadzona przez Marcina Brosza nie załamała się jednak, atakowała, starając się odrobić stratę i po niespełna dwóch kwadransach był już 1:1. Alasana Manneh popisał się kapitalnym prostopadłym podaniem ze środka pola, Jesus Jimenez ograł źle interweniującego Błażeja Augustyna i technicznym strzałem posłał futbolówkę do siatki.

Dla Hiszpana było to 11 trafienie w bieżących rozgrywkach. Potem do bramki mogli trafić z jednej strony Bartosz Bida, a z drugiej Alex Sobczyk, ale skończyło się na strachu golkiperów. Mecz był szybki i żywy, mógł się podobać.

Druga połowa zaczęła się szczęśliwie dla zabrzan, bo po błędzie Chudego przy wyprowadzaniu piłki, w słupek uderzył Puljić. Chorwat tylko złapał się za głowę. Tymczasem po niewiele ponad godzinie było już 2:1 dla zabrzan! Piłka po akcji Sobczyka trafiła w rękę pechowego interweniującego Augustyna i prowadzący mecz Tomasz Kwiatkowski wskazał na karnego. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Jimenez.

Kilka minut później Hiszpan przeprowadził pokazową akcję, z lewej strony idealnie zagrał do Sobczyka, który z kilku metrów posłał piłkę do siatki, stawiając przysłowiowy stempel na 10 zwycięstwie „górników” w tym sezonie, a dopiero trzecim wiosną.


Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok 3:1 (1:1)

0:1 – Puljić, 15 min (głową, asysta Kwiecień), 1:1 – Jimenez, 29 min (asysta Manneh), 2:1 – Jimenez, 64 min (karny), 3:1 – Sobczyk, 71 min (asysta Jimenez)

GÓRNIK: Chudy – Pawłowski, Wiśniewski, Gryszkiewicz – Massouras (73. Prochazka), Wojtuszek, Manneh, Nowak, Janża – Jimenez, Sobczyk (73. Boakye). Trener Marcin Brosz. Rezerwowi: Kudła, Grzesiak – Paluszek, Evangelou, Prochazka, Rostkowski, Boakye, Michalski, Eizenchart.

JAGIELLONIA: Dziekoński – Tiru (77. Twarowski), Augustyn, Mazur, Wdowik (77. Twardek) – Kwiecień (64. Borysiuk), Romanczuk (C) (57. Pospisil) – Přikryl, Imaz, Bida (77. Wrzesiński) – Puljic. Trener Rafał Grzyb. Rezerwowi: Węglarz – Wrzesiński, Mystkowski, Makuszewski, Cernych, Twardek, Borysiuk, Twarowski, Pospisil.

Sędziował Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Żółte kartki: Wiśniewski, Chudy – Mazur.


Fot. Rafał Rusek/PressFocus


Komentarze