John Yeboah blisko Rakowa? Częstochowianie mogą rozbić bank!

Mistrzowie Polski szykują kolejny transfer. Nowym zawodnikiem Rakowa ma zostać John Yeboah. Gracz Śląska ma wylądować w Częstochowie za 1,5 miliona euro!


John Yeboah rozbije bank?

Raków rozgląda się za kolejnymi wzmocnieniami. Kontuzja Ivana Lopeza tylko zintensyfikowała poszukiwania. Wiele wskazuje na to, że ostatecznie znaleźli jego następcę nie tylko na czas kontuzji, ale również realnego konkurenta do miejsca w składzie. 23-letni skrzydłowy był już od dłuższego czasu w kręgu zainteresowania mistrza Polski. Wrocławianie oczekiwali jednak zbyt wielkich pieniędzy za swojego zawodnika.

Yeboah miał trafić do klubów zachodnich. Interesowały się nim zespoły z Francji. Ostatecznie do ruchu jednak nie doszło, co miało rozwścieczyć Niemca. Ten chciał się zbuntować i nawet nie pojawić na treningu. Ostatecznie wrócił do zespołu Jacka Magiery, jednak transfer do innego zespołu cały czas był w grze. Przenosiny do Rakowa są jednak sporym zaskoczeniem, przede wszystkim finansowym.


Czytaj więcej o Rakowie


Raków ma zapłacić za Yeboaha jedynie 1,5 miliona euro. Michał Świerczewski w kwietniu zapowiadał, że wyda 1/3 tej kwoty na transfery, chyba że pojawi się okazja. Śląsk nie chciał sprzedać swojego gracza za mniej niż 2 miliony. Najwyraźniej zmienił podejście i zgodził się obniżyć oczekiwania. Dla Rakowa to może być transfer życia. Szczególnie, że powinien być gotowy do walki na potencjalną rywalizację o III rundę eliminacji do Ligi Mistrzów z Karabachem.


Fot. Paweł Andrachiewicz/Pressfocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.