Świeżość po obozie

Przed drużyną Piasta ostatni sparing i zakończenie zgrupowania w Gniewinie. Trener Aleksandar Vuković na lekki odpoczynek pozwoli zawodnikom dopiero za kilka dni.


Gliwiczanie jesienią chcą w ekstraklasie powtórzyć ostatnią wiosnę, więc letnie przygotowania są bardzo podobne do tych zimowych. Mikrocykl i obciążenia wzorowane są na obozach w Wałbrzychu i Hiszpanii sprzed pół roku.

Ostatnie ciężkie dni?

Drużyna Piasta ma więc za sobą bardzo intensywne i trudne dni pracy na zgrupowaniu, czego nie ukrywają nie tylko piłkarze, ale i sztab szkoleniowy.

– Do piątku będziemy na zgrupowaniu, więc jeszcze wykorzystamy ten czas, aby nieraz zrealizować podwójny trening w ciągu dnia. Po to tutaj jesteśmy. Czeka nas kilka dni pracy na większej objętości, a wszystko zakończymy sparingiem z Arką Gdynia – nakreśla schemat trener Aleksandar Vuković, dla którego sparingi były ważne właśnie pod kątem treningowym, choć dwa zwycięstwa też cieszą.


Czytaj także:


– Udało nam się wykonać odpowiedni wysiłek fizyczny. Ważne też, że udało się wygrać i to, że rozegraliśmy kilka dobrych akcji. Mamy jednak świadomość, że nad pewnymi rzeczami musimy dalej pracować, między innymi nad stałymi fragmentami gry – mówił szkoleniowiec po zwycięstwie 3:1 z Lechią Gdańsk.

Dwa dni wolnego

Ostatnio cytowaliśmy Damiana Kądziora, który wraca po kontuzji i 31-latek sam przyznawał, że podczas przygotowań nie ma wymówek i „nie ma, że boli”. Dla sztabu najważniejsze jest to, że udało się przekonać zawodników, iż wylane litry potu mają sens i przynoszą oczekiwane efekty w meczach ligowych, co dobitnie pokazała rewelacyjna wiosna. Nie jest jednak tak, że Aleksandar Vuković i jego asystenci nie rozumieją piłkarzy i tylko dają im w kość. Upragniony odpoczynek i trochę mniejsze obciążenia już są widoczne na horyzoncie zespołu Piasta.

– Po obozie będziemy mieli dwa dni wolnego, więc zawodnicy będą mieli chwilę, aby złapać trochę świeżości. W dwóch ostatnich mikrocyklach przed startem ligi ta objętość będzie zdecydowanie niższa, z kolei jeśli chodzi o intensywność, to chcemy ją utrzymać na podobnym poziomie – mówi „Vuko”, który właśnie intensywności i zaangażowania oczekuje w każdym meczu. Stąd więc teraz gliwiczanie mają „cierpieć”, by w ekstraklasie było lżej i lepiej.

Derbowe sparingi

W czwartek, tak jak wspominaliśmy, Piast rozegra ostatni mecz kontrolny podczas obozu. O godzinie 17 rywalem będzie pierwszoligowa Arka Gdynia i wydaje się, że będzie to najbardziej wymagający przeciwnik tego lata. Przynajmniej jak na razie, bo to nie koniec meczów kontrolnych przed inauguracją ligi. 14 i 15 lipca Piast ma rozegrać dwa sparingi z dwoma śląskimi drużynami. Pierwszym przeciwnikiem będzie ekstraklasowy Ruch Chorzów, a drugim GKS Tychy. Można się spodziewać, że „pierwszy garnitur” Piasta zobaczymy w meczu przy ul. Cichej 6 w Chorzowie.


Na zdjęciu: Aleksandar Vuković na lekki odpoczynek pozwoli zawodnikom dopiero za kilka dni.
Fot. Łukasz Sobala / PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was oczywiście w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych. Możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.