Lechia Gdańsk – Piast Gliwice. Jest powtarzalność

Trzy gole z Radunią i trzy z Lechią. Gliwiczanie podczas letnich przygotowań w sparingach prezentują równą i wysoką formę. W ekipie Piasta wciąż testowany jest Filip Karbowy i 19-letni Grek Dimitris Kalamvokis. W sparingu ze spadkowiczem z ekstraklasy zabrakło testowanego Piotra Urbańskiego, który opuścił zgrupowanie z powodu choroby, choć sztab szkoleniowy był zadowolony z jego postawy.


Lechia Gdańsk – Piast Gliwice. Trzecioligowiec z Grecji

Trener Aleksandar Vuković i jego sztab w niedzielnym meczu kontrolnym wciąż przyglądali się pomocnikowi Karbowemu oraz młodemu napastnikowi Kalamvokisowi. W sieci nie ma o nim zbyt wielu informacji, gdyż 19-latek ostatnio bronił barw klubu Keratsini, czyli przedstawiciela trzeciej ligi w Grecji. To jednak nie oni odegrali główne role w tym sparingu. O pewne zwycięstwo z Lechią zadbała „stara gwardia”. Już w pierwszej minucie gola strzelił Kamil Wilczek.

Doświadczony napastnik zgrywał piłkę do Jorge Feliksa, a Hiszpan podwyższył wynik. Lechia, w bardzo przemeblowanym składzie budowanym po spadku z ligi, stać było na gola kontaktowego tuż przed przerwą. Po zmianie stron doszło do sporej liczby zmian. Na boisko pojawił się m.in. 19-letni Grek oraz Damian Kądzior, który dopiero powoli jest wprowadzany do gliwickiej drużyny po przebyciu kontuzji. Piasta stać było na jeszcze jedną bramkę. Co ciekawe kibice nie zobaczyli tego sparingu nawet w internecie, gdyż z prośbą zamknięcia meczu wystąpili przedstawiciele Lechii, a Piast ją zaakceptował.


Czytaj więcej o Piaście


Anglik przedłużył

W niedzielnym meczu nie zagrał Tom Hateley, który co ciekawe jest ostatnim z graczy gliwiczan, który prolongował swój kontrakt przed jego wygaśnięciem. Nowa umowa 33-letniego pomocnika będzie obowiązywała do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Bardzo się cieszę, że podpisałem nową umowę i zostaję w Piaście na kolejny sezon. Razem z moją rodziną jesteśmy szczęśliwi w Gliwicach – powiedział Hateley.

Anglik pierwszy raz do Piasta trafił w styczniu 2018 roku i przez następne dwa i pół sezonu reprezentował barwy gliwiczan, zdobywając z zespołem mistrzostwo Polski. Następnie przez rok występował w cypryjskim AEK Larnaka, po czym wrócił na Okrzei 20. Anglik rozegrał w Piaście łącznie 144 spotkań, w których zdobył 8 bramek i zanotował 17 asyst. Być może Hateley zagra w ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Gniewinie. 6 lipca przeciwnikiem gliwiczan będzie Arka Gdynia, a dzień później śląska drużyna wróci na Okrzei.


Lechia Gdańsk – Piast Gliwice 1:3 (1:2)

Bramki: Brylowski 45 – Wilczek 3, Felix 26, Dziczek 81 – karny.

PIAST: Szymański – Pyrka (75. Liszewski), Mosór (61. Huk), Czerwiński (46. Munoz), Katranis (61. Holubek) – Tomasiewicz (75. Felix), Dziczek – Ameyaw (75. Kądzior), Chrapek (61. Karbowy), Felix (46. Krykun) – Wilczek (75. Kalamvokis). Trener Aleksandar VUKOVIĆ.

LECHIA: Mikułko – Brzęk, Bartkowski, Brylowski, Kałahur – Sezonienko, Neugebauer, Biegański, Diabate, Piła – Zjawiński. [Grali także]: Jakuć, Rzeźnik, Kardaś, Borkowski. Trener Szymon GRABOWSKI.


Fot. Łukasz Sobala/Pressfocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was oczywiście w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych. Możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.