Już nie ma biletów na pucharowe derby

Bardzo szybko, już we wtorkowy ranek, nabywców znalazły ostatnie bilety na czwartkowe pucharowe derby Rozwoju z Górnikiem Zabrze w ramach 1/8 finału Pucharu Polski. Ten historyczny dla 93-letniego klubu mecz – w tej fazie pucharowej batalii nie było nigdy wcześniej – zobaczy z trybun 999 widzów.

Będzie wśród nich ponad 200-osobowa grupa kibiców z Zabrza, która… wykonała w stronę gospodarzy niezwykle miły gest.

Marcin Nowak, wiceprezes II-ligowca, poinformował na Twitterze, że klub szuka sponsora, który będzie w stanie pokryć koszt (3,5 tys. zł) zabezpieczenia warunków technicznych do realizacji transmisji. Mowa o dwóch rusztowaniach oraz koszu kamerowym. „Torcida” zadeklarowała, że weźmie na siebie połowę tej sumy.

Katowiczanom pomogło też miasto, wspomagając finansowo organizację spotkania. Udział w Pucharze Polski to dla nich nie tylko prestiż sportowy, ale i finansowy. Za dotarcie do 1/8 już zapewnili sobie z PZPN 60 tysięcy złotych. Przebrnięcie do ćwierćfinału oznacza zastrzyk w postaci 125 tys. Trudno, by kopciuszek nie marzył o niespodziance.

Na razie sztab szkoleniowy musi zadbać o bardziej przyziemne kwestie. Jak na przykład… załatwienie sobie w Kopalni Wujek przez część trenerów urlopu na ten podniosły dzień!

 

Puchar Polski 1/8 finału

6 grudnia (czwartek), godz. 12.15

Rozwój Katowice – Górnik Zabrze