Kacper Chorążka wypożyczony z Wisły. Chce być numerem 1 w Zagłębiu!

W sytuacji, gdy Cezary Miszta doznał poważnej kontuzji barku, sosnowiczanie sfinalizowali wypożyczenie Chorążki. Nowy bramkarz Zagłębia ma rywalizować z Matko Perdijiciem o miano pierwszego golkipera.

– Czekałem na rozwój sytuacji w Wiśle i akurat pojawiła się szansa, albowiem kontuzji doznał Czarek Miszta. W tej sytuacji skorzystałem z nowej opcji. Na pewno nie przychodzę do Zagłębia, by obserwować mecze z trybun. Przychodzę z jasnym celem, by się rozwijać i grać na najwyższym poziomie. Chcę iść po kolejnych szczeblach w górę, liczę na to, że prędzej, czy później Ekstraklasa przyjdzie. Czasami nie da się zrobić dużego kroku z trzeciej ligi do Ekstraklasy, więc trzeba małymi kroczkami zdobywać szczyty. Zagłębie jest takim klubem, gdzie takie kroki będzie można poczynić – mówi urodzony w Suchej Beskidzkiej Chorążka.

Miszta: Zdecydowaliśmy się zaryzykować…

Ten wychowanek „Białej Gwiazdy” był w ostatnim czasie wypożyczany przez Wisłę do Rakowa Częstochowa i Hutnika Kraków. W barwach macierzystego klubu jeszcze nie zdążył zadebiutować na boiskach Ekstraklasy. Chorążka ma za sobą występy i powołania na konsultacje w kadrze U-15, U-16, U-17 i U-18. Poza tym 3 lata temu był na testach w drużynie rezerw Manchesteru United (zespół U-21), jak również w innych klubach angielskich. W trakcie testów w Manchesterze United oglądał go ówczesny trener „Czerwonych Diabłów” Louis van Gaal.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ