Chcą uratować skocznie w Harrachovie. Małysz zaangażowany w projekt!

Celem jest uzbieranie odpowiednich środków pieniężnych na uratowanie obiektów narciarskich u naszych południowych sąsiadów oraz późniejsze, odpowiednie zagospodarowanie skoczni. Wszystko po to, aby skoki mogły znowu wrócić na dobre do Harrachova.

W minioną środę, w jednej z restauracji w Harrachovie, odbyło się zebranie osób zaangażowanych w projekt. Czechów reprezentowali: zastępca Starosty miasta Harrachov – Daniel Beneš, konstruktor skoczni – Josef Slavik oraz Jan Vodseďálek, będący odpowiedzialny za prowadzenie strony internetowej projektu. Natomiast z polskiej strony byli obecni: Burmistrz Szklarskiej Poręby – Mirosław Graf, były Starosta powiatu jelenogórskiego – Jacek Włodyga i dziennikarz sportowy – Paweł Skorb. W tym gronie debatowano nad aspektem promocji zbiórki pieniężnej dla ratowania obiektów w Harrachovie.

Podsumowano również obecne finanse w kontekście zbiórki. Aktualnie na koncie znajduje się 149 tysięcy koron czeskich. W pierwszej kolejności te środki będą przeznaczane na mniejsze skocznie, żeby sukcesywnie można było przechodzić do renowacji tych większych, w szczególności największej o punkcie konstrukcyjnym usytuowanym na 185. metrze.

Zatwierdzono także m.in. polską wersję plakatu całej akcji. Na nim, oprócz samych informacji o zbiórce oraz danych do wpłaty, widnieje m.in. kod QR, po którego zeskanowaniu od razu można wykonać przelew i wesprzeć akcję. W projekt zaangażowani są byli skoczkowie narciarscy: Adam Małysz, Pavel Ploc, Jakub Janda oraz Dalibor Motejlek. „Dzięki polskim kibicom czułem się tu jak w domu. Uratujmy skocznie w Harrachovie” – taki cytat Małysza widnieje na polskiej wersji plakatu. Dodatkowo, na terenie Polski, akcja będzie okraszona hashtagiem: #PomocDlaHarrachova.

„Bardzo liczymy na wsparcie kibiców z Polski. Jest ono da nas istotne, ponieważ chcemy znowu zaistnieć na mapie skoków narciarskich. Bez Was z pewnością będzie to trudne” – zaapelował do polskich fanów Slavislav Slavik, prezes klubu – L.T.B.K. Harrachov.

Rozmawiano również o planie organizacji Mistrzostw Świata w lotach narciarskich w 2024 roku oraz poruszono temat współpracy na linii Harrachov – Szklarska Poręba. Warto bowiem wspomnieć, iż Burmistrz Szklarskiej Poręby – Mirosław Graf już nieco wcześniej zadeklarował pełne wsparcie dla projektu naszych południowych sąsiadów.

Podczas spotkania przygotowano plan działania oraz wyznaczono cele na najbliższe miesiące. Zostały one przedstawione na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, która odbyła się 14 sierpnia.

W ramach akcji „Projekt Harrachov” nie została zadeklarowana określona kwota pieniężna potrzebna na renowację skoczni. Każda wpłata będzie przeznaczana na ten cel. Organizatorem zbiórki jest L.T.B.K. Harrachov, reaktywowany klub sportowy. Informacje na temat historii skoczni, samego projektu i planów odbudowy można znaleźć na stronie internetowej – www.harrachovskijumping.com. Wpłat natomiast należy dokonywać na czeskie konto klubu L.T.B.K. Harrachov: CZ1408000000005703386379, podając w tytule: 5703386379/0800.

Z największym w Harrachovie obiektem Certak, polscy kibice mają mnóstwo wspomnień. Przede wszystkim ze względu na Adama Małysza, który wygrywał tam zmagania Pucharu Świata. To właśnie za czasów „Orła” z Wisły, do czeskiej miejscowości przyjeżdżały tłumy fanów. Teraz nasi południowi sąsiedzi chcą wrócić do tamtych czasów i znowu, w jeszcze większym stopniu, zachęcić Polaków do odwiedzania swojej miejscowości.

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

 

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

Komentarze