Kacper Łopata: Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

 

– Wiemy jednak, że bezpieczeństwo nas wszystkich jest najważniejsze, więc ćwiczymy w domach i czekamy na rozwój sytuacji – mówi oficjalnej stronie klubu 18-letni Kacper Łopata, wypożyczony do Zagłębia z angielskiego Brighton & Hove Albion.

W jaki sposób realizujesz rozpiskę treningową przekazaną wam przez sztab trenerski?

Kacper ŁOPATA: – Jestem teraz u dziewczyny w Szczawnicy, z jej rodziną. Podążam za rozpiską, robię swoje, jeśli chodzi o zadania treningowe. Ale nie siedzę tylko w domu, chociaż w tych trudnych czasach to bardzo ważne. Wybieram się także w góry, by pobiegać. W Szczawnicy, o czym większość z nas wie, są bardzo ładne tereny. Tak więc nie narzekam, ale głównie przebywam w domu.

Gdy biegasz po górach spotykasz innych ludzi, trafiasz na kontrole ze strony policjantów?

Kacper ŁOPATA: – W trakcie biegania nikt mnie nie kontroluje, nie spotykam policjantów na ścieżkach górskich. Zresztą to moje bieganie ma miejsce w godzinach porannych lub wieczornych. Jest wtedy pusto i spokojnie, a ja zachowuję ostrożność. Nie zbliżam się do innych ludzi, jeśli ich spotykam, wszelkie środki ostrożności są z mojej strony przestrzegane. Na tych ścieżkach raczej nie spotykam ludzi, więc mogę spokojnie biegać, wykonywać ćwiczenia.

Dostaliście rozpiski treningowe obowiązujące do najbliższej niedzieli. Co dalej będzie się działo? Wrócicie do normalnych zajęć na boisku czy też przez kolejne dni będziecie ćwiczyć w domu?

Kacper ŁOPATA: – Każdy z nas jest w tej samej sytuacji i trudno mi powiedzieć, co się będzie działo w kolejnym tygodniu. Możemy robić tylko to, co mamy rozpisane przez sztab trenerski. Piłka nożna to nasz styl życia, ale teraz coś nam się urwało To minie, prędzej czy później, ale teraz musimy po prostu być cierpliwi. Nie ma innej drogi.

Inne dyscypliny sportu, takie jak hokej na lodzie, koszykówka, piłka ręczna czy siatkówka już ogłosiły zakończenie rozgrywek. Twoim zdaniem, piłkarska ekstraklasa, pierwsza liga i niższe klasy powinny już teraz zakończyć sezon, czy też go dokończyć w późniejszym terminie?

Kacper ŁOPATA: – Uważam, że lepiej poczekać, zobaczyć, jak ogólna sytuacja w kraju i na świecie się rozwinie, niż ogłaszać już teraz zakończenie sezonu. Po ewentualnym wznowieniu rozgrywek możemy grać co 3 dni, nawet co 2 dni. Ja chcę grać, nie chcę już teraz kończyć sezonu. Jestem przekonany, że większość piłkarzy, by chciała dalej grać, nie kończyć rozgrywek.

Piłka nożna jest piękna, dzięki niej można zasmakować w zwycięstwach, ale też przeżyć gorycz porażek. Tęsknię bardzo za szatnią Zagłębia, trenerami, chłopakami z drużyny. Chciałbym jak najszybciej wrócić do normalnych treningów i meczów o punkty, by pomóc Zagłębiu w zwycięstwach.

Komentarze