Bezcenny „Grosik”

Nowy kapitan Pogoni Szczecin Kamil Grosicki podpisał nowy kontrakt, obowiązujący do 30 czerwca 2026 roku.


Ósmego czerwca Kamilowi Grosickiemu stuknęło 35 lat, ale jego wartość i rolę w zespole „portowców” trudno doprawdy przecenić. We wtorek popularny „Grosik” przedłużył z „Dumą Pomorza” kontrakt, który teraz obowiązuje do końca czerwca 2026 roku.

Większa odpowiedzialność

Grosicki, który jest wychowankiem granatowo-bordowych, w 2021 roku, po 14 latach „tułaczki” po Europie, wrócił do macierzystego klubu. Od tamtej pory rozegrał w Pogoni 67 meczów (z czego 60 w PKO BP Ekstraklasie), zdobywając w nich 22 gole i dorzucając do nich 17 asyst. Pod koniec maja br. na gali Ekstraklasy odebrał statuetkę dla najlepszego piłkarza całej ligi w ubiegłym sezonie. Od nowego sezonu będzie w Pogoni nosił kapitańską opaskę, którą przejął od Damiana Dąbrowskiego. Ten latem przeniósł się do Zagłębia Lubin. – Jestem bardzo szczęśliwy, że zostałem kapitanem mojego ukochanego klubu – przyznał na konferencji prasowej Kamil Grosicki. – Pragnę podziękować za zaufanie dyrektorowi Dariuszowi Adamczukowi i prezesowi Jarosławowi Mroczkowi. To piękna sprawa, że będziemy dalej kontynuować to, co zaczęliśmy. Nie mogę się doczekać, aż wyjdę na boisko w opasce kapitana. Wiem, że teraz będzie spoczywała na mnie jeszcze większa odpowiedzialność, ale jestem na to gotowy, bo lubię wyzwania. Z tego miejsca chciałbym pozdrowić wszystkich kibiców. Wiem, że ciągle są ze mną i czuję ich wsparcie. Karierę na pewno zakończę w Pogoni, bo tu się wychowałem. Chcę to zrobić w jak najlepszym stylu. Wierzę, że dalej będziemy rozwijać klub. Już jesteśmy wysoko, ale chcemy być jeszcze wyżej.

Podziękowania za lojalność

– Kamil mimo ciekawych propozycji z ciepłych krajów, gdzie teraz jest „boom” na takich zawodników jak on, przedłużył kontrakt i zostanie z nami na następne trzy lata – cieszył się dyrektor sportowy Pogoni, Dariusz Adamczuk. – To jest ambasador klubu nie tylko w szatni, ale przede wszystkim na boisku. Chciałem Ci podziękować Kamilu, że zostajesz z nami na kolejne lata i nieustannie pokazujesz, jak ważna dla Ciebie jest Pogoń Szczecin.

Zadowolony z prolongaty kontraktu przez najlepszego snajpera drużyny w poprzednim sezonie (13 goli) był także trener „portowców”, Jens Gustafsson. – Chciałbym przede wszystkim powiedzieć, że żeby być dobrym kapitanem nie potrzeba tylko odpowiedniej determinacji i odwagi. Potrzebne jest do tego także wsparcie klubu i całego miasta. „Grosik” ma to wszystko i dlatego jest teraz z nami. On zawsze daje z siebie sto procent, co pokazał zarówno w zeszłym, jak i w tym roku. Gdy schodzi z boiska, nie ma w sobie ani uncji energii, bo całą zostawia na placu gry, dla drużyny. Zarówno ja, jak i klub jesteśmy przeszczęśliwi, że w następnym sezonie będzie nas prowadził jako kapitan.

Niemiecka „przymiarka”

Ostatnią „przymiarką” piłkarzy Pogoni przed rozpoczęciem sezonu 2023/2024 będzie sparing z Hansą Rostock, zaplanowany na najbliższą sobotę, 15 lipca. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14.00 w niemieckim Neuruppin, Portowcy rozegrają ostatni mecz testowy przed startem sezonu 2023/24. Sparing będzie otwarty dla publiczności, a gospodarze już rozpoczęli sprzedaż wejściówek (bilet normalny kosztuje 12 euro, ulgowy 8,5 euro).


Czytaj także w kategorii EKSTRAKLASA


Neuruppin to licząca nieco ponad 30 tysięcy mieszkańców miejscowość położona w północno-wschodniej części Niemiec. Od Szczecina dzieli ją około 200 kilometrów. „Duma Pomorza” zagra z Hansą w Neuruppin, gdyż jej przeciwnicy właśnie tam przygotowują się do startu kolejnego sezonu. Mecz odbędzie się na Volksparkstadion, który może pomieścić 5300 widzów (5000 miejsc stojących i 300 pod zadaszonymi trybunami).


Na zdjęciu: Kamil Grosicki z nowym kontraktem (z prawej). Nic dziwnego, jest motorem napędowym Pogoni Szczecin nie tylko na boisku.

Fot. Tomasz Kudała/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.