Dawid Dulski, czyli talent na wypożyczenie

W nadchodzącym sezonie Dawid Dulski będzie się ogrywał w innym klubie. Zmiennikiem Karola Butryna w Aluronie CMC Warcie Zawiercie ma być Daniel Gąsior.


Uchodzi za jeden z największych talentów w kraju. Dawid Dulski ma zaledwie 21 lat, wyróżnia się znakomitymi warunkami fizycznymi. Mierzy 207 cm, co dla atakującego jest sporym atutem. Od dwóch lat jest związany z „Jurajskimi rycerzami”. Pierwszy rok spędził na wypożyczeniu w I-ligowym AZS-ie AGH Kraków. Po powrocie do Zawiercia został zmiennikiem Dawida Konarskiego i rzadko miał okazję prezentować swoje umiejętności. Wprawdzie wystąpił w 46 spotkaniach (36 w PlusLidze, 2 w Pucharze Polski, 8 w Lidze Mistrzów), ale w większości był zmiennikiem. Tylko kilka razy zaczynał w podstawowym składzie. Pełnił też rolę zawodnika od zadań specjalnych, gdy wobec kontuzji Krzysztofa Rejno i Michała Szalachy wcielał się w rolę środkowego.

Mimo to jego talent dostrzegł trener kadry Nikola Grbić i powołał do reprezentacji na turniej Ligi Narodów w Japonii. Dał mu nawet szansę debiutu. Dulski wystąpił w starciach z Iranem i Bułgarią, walnie przyczyniając się do triumfów naszej ekipy. – To inny poziom niż młodzieżowy. Siatkówka seniorska jest silniejsza. Myślę, że sprostałem zadaniu – mówił po meczu z Iranem.

W kolejnym sezonie Dulskiego, mimo obowiązującego jeszcze przez dwa lata kontraktu, w zawierciańskim zespole jednak nie zobaczymy. Klub pozyskał bowiem Karola Butryna i młody siatkarz większość czasu spędzałby w kwadracie dla rezerwowych. Działacze, by dać mu szansę rozwoju, postanowili wypożyczyć do innego klubu. Zainteresowany jego pozyskaniem jest beniaminek PlusLigi Norwid Częstochowa, w którym Dulski miałby szansę regularnych występów. Plan ten popsuł nieco Konarski. Nie chcąc godzić się na rolę zmiennika Butryna, odszedł do PGE Skry Bełchatów.


Czytaj więcej o siatkówce


Okres transferowy rozpoczynaliśmy z myślą, by Dawid Dulski kolejny sezon spędził na wypożyczeniu w klubie PlusLigi, w którym będzie przewidziany do roli podstawowego atakującego. Decyzja Dawida Konarskiego o zamiarze odejścia chwilowo to skomplikowała, ale dobre występy „Duli” w Lidze Narodów utwierdziły nas w przekonaniu, żeby nie rezygnować z pierwotnych założeń i nie zmuszać go do pozostania w klubie. Wymagało to jednak znalezienia wartościowego zmiennika dla Karola Butryna, co wstrzymało cały proces – wyjaśnił Kryspin Baran, prezes Aluronu CMC Warty.

– Było ostatnio trochę niepewności co do mojej przyszłości i cieszę się, że udało się wszystko załatwić. Mam nadzieję, że wrócę do Zawiercia jako lepszy siatkarz – powiedział Dulski, który szykuje się do występu na Uniwersjadzie.

Zmiennikiem Butryna został z kolei Daniel Gąsior. 28-latek trzy ostatnie sezony spędził w Cerradzie Enei Czarnych Radom. – Rozmowy w sprawie pozyskania Daniela prowadziliśmy już dwa lata temu, gdy po kilku sezonach, w których był wyróżniającą się postacią w I lidze, potwierdził swoje możliwości, udanie debiutując w PlusLidze. To siatkarz, który ma nie tylko dobre warunki fizyczne, ale też niezwykle pozytywne nastawienie. Wierzymy, że wyzwoli wciąż niewykorzystany potencjał i będzie w stanie wnieść wiele do naszego zespołu zarówno sportowo, jak i mentalnie, a z Karolem Butrynem stworzy mocny duet atakujących – stwierdził prezes Baran.

Gąsior przygodę z siatkówką rozpoczynał w Orkanie Nisko, skąd trafił do AKS-u Resovii. Potem grał w II-ligowym TSV Sanok i AZS-ie AGH Kraków. – To dla mnie ogromna szansa. Dołączam do jednego z topowych klubów w Polsce. Chcę ją wykorzystać w stu procentach i zrobię wszystko co w mojej mocy, aby zarówno cały sztab szkoleniowy, jak i kibice byli ze mnie zadowoleni – zapewnił Gąsior.


Fot. Łukasz Sobala/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych. Możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.