Karkonosze Jelenia Góra. Powrót po pół roku

Karkonosze Jelenia Góra sprawdzą napastnika z Belgii, który ostatnio grał w 3 lidze chorwackiej.


Nowym zawodnikiem Karkonoszy Jelenia Góra został 28-letni prawy obrońca, Mateusz Firlej. W przeszłości wychowanek Orła Wojcieszów był już zawodnikiem biało-niebieskich, występował w nich przez siedem lat, od sezonu 2014/2015. W barwach Karkonoszy, gdy ich trenerem był Artur Milewski, rozegrał 64 mecze w 3. lidze i strzelił w nich jednego gola.

Firlej odszedł z klubu z Jeleniej Góry latem ubiegłego roku i przeniósł się do występującego w 4 lidze dolnośląskiej (zachód) Górnika Złotoryja, który po rundzie jesiennej zajmuje 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 28 punktów. Teraz doświadczony obrońca wrócił na „stare śmieci”, by pomóc drużynie w walce o utrzymanie w 3 lidze.

Mateusz Firlej jest trzecim nabytkiem Karkonoszy w zimowym okienku transferowym, wcześniej do zespołu trenera Jacka Kołodziejczyka dołączyli obrońca Patryk Maciejewski i napastnik Kamil Kurianowicz.

W poniedziałek do Jeleniej Góry przyjechał na testy belgijski napastnik, Ibrahima Toure. Urodzony 23 grudnia 1999 roku piłkarz był zawodnikiem takich klubów jak Royal Excel Mouscron (2010-2015), SV Zulte Waregem (2015-2016), Chievo U-19 Verona (sezon 2016/2017), czy FK Deczić Tuzi z Czarnogóry. Ostatnim klubem Belga był III-ligowy klub z Chorwacji, NK Urania Baszka Voda. Czy z tej mąki będzie chleb, przekonamy się niebawem.


Fot. pixabay.com