Katowicka A klasa. Grunwald sięgnął po swoje

Na ten mecz z niecierpliwością, a i niepokojem czekały obie drużyny. Oddech ulgi odczuwają piłkarze i kibice GKS-u Grunwald Ruda Śląska.

Lekko faworyzowany PKS Jóżefka Chorzów, który lideruje w katowickiej A klasie musi przełknąć pigułkę porażki. Świetna dyspozycja Dariusza Kota, najlepszego napastnika Grunwaldu wiele wyjaśnia. Trzy bramki w pierwszej połowie ustawiły mecz. W pierwszych 45 minutach gospodarze odpowiedzieli jednym trafieniem z rzutu karnego. W drugiej części meczu na pięć minut przed końcowym gwizdkiem Dawid Ogłoza ustalił wynik spotkania.

Miecz był bardzo zacięty, oba zespoły chciały zdobyć przewagę i ciężko pracowały, aby stworzyć sytuacje bramkowe. Grunwaldowi w 14 minucie dopisało szczęście. Kot po szybkiej akcji wpadł z piłką w pole karne chorzowian, ale Wojciech Brom, który strzegł bramki Józefki, złapał za nogi napastnika Grunwaldu. Sędzia podyktował rzut karny, a poszkodowany zamienił go na gola.

Po trzech minutach po wrzuceniu piłki z rzutu rożnego piłka spadła pod nogi Kota, który nie dał Bromowi najmniejszej szansy na skuteczną interwencję. Prowadzenie 2:0 dla Grunwaldu.

Nie minęło zbyt wiele minut i rzut karny dla Józefki. Kamil Skorupa tak nieszczęśliwie trafił w piłkę, że przy okazji zahaczył nogi zawodnika gospodarzy. Krzysztof Słota celnie umieścił piłkę w siatce. Józefka rzuciła się do ofensywy, bo kontaktowa bramka dodała zawodnikom sił. I co? Otóż Dariusz Kot kolejny raz wpisuje się na listę strzelców z sytuacji sam na sam z bramkarzem i zdobywa zdobywa hat tricka!

W drugiej części spotkania Józefka starała się doprowadzić do zmiany wyniku, ale piłkarze Michała Szyguły zagrali bardzo skutecznie w defensywie. Jednak nie rezygnowali z nękania rywali na ich połowie. I to skutecznie. W 85 minucie Dawid Ogłoza podwyższył na 4:1 dla Grunwaldu.

Po tym zaciętym meczu w grupie jeszcze nie wszystko jest jasne. Niedawno wydawało się, że PKS Józefka odskoczy od rywali, w tym i Grunwaldu. Nie udało się. Dobry mecz piłkarzy z Rudy Śląskiej i mistrzostwo w grupie nadal jest sprawą otwartą.

W najbliższą sobotę i niedzielę kolejna kolejka. Grunwald zmierzy się u siebie z KS Kolejarzem 24 Katowice, a PKS Józefka również na własnym boisku podejmie KS Hetmana 22 Katowice.

PKS Józefka Chorzów – GKS Grunwald Ruda Śląska 1-4 (1-3)

0:1 – Kot, 15 min (karny), 0:2 – Kot, 18 min, 1:2 – Słota, 30 min (karny), 1:3 – Kot, 33 min, 1:4 – Ogłoza, 85 min.

JÓZEFKA: Brom – Olszówka, Malcharczyk, Gruchalski, Jędrusik, Mikiciuk, Bernacki 53. Bełkot), Watoła (58. Mucharski), Słota, Dorbowolski, Piwoń. Rezerwowi: Piwoński – Kabała, Bełkot, Klencz, Werner, Sroka, Mucharski. Trener Krzysztof Cieluch.

GRUNWALD: Stasiczek – Sobstyl, Wojtaczka, Ostrowski, K. Skorupa (46. Poprawa) – Kowalczyk, D. Skorupa – Maciaszek, Malik, Ogłoza – Kot. Rezerwowi: Grygiel – Ito, Kozłowski, Kubica, Ozaki, Poprawa, Romańczyk. Trener Michał Szyguła.