Kibice GieKSy nie wejdą?

Bardzo możliwe, że otwarcie nowego stadionu Zagłębia Sosnowiec odbędzie się bez zorganizowanej grupy kibiców GKS-u Katowice.


Planowano, że na meczu ma się zjawić ok. 800 sympatyków przyjezdnych, ale przeciwna temu jest policja, która argumentuje to remontem jednej z dróg dojazdowych do obiektu (ul. Zaruskiego), a także spotkaniami koszykarskiego Pucharu Polski w hali tuż obok piłkarskiej areny. Prezes GieKSy w wywiadzie ze „Sportem” liczył na wyjazd kibiców na Zagłębie, ale ostrożny w tej kwestii jest prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński:

– Mamy sygnały, że dla kibiców GKS-u nie jest najważniejszy sam mecz z Zagłębiem, a ich zawieszenie broni z klubem nie było przypadkowe. Musimy mieć pewność, że będzie bezpiecznie, wtedy goście będą mogli się pojawić. Wszyscy wiedzą, że jestem zwolennikiem wpuszczania kibiców na mecze, jednak musimy brać pod uwagę wszystkie aspekty – przyznał prezydent. Obecnie więcej wskazuje na to, że katowiczan na spotkaniu nie będzie, ale wszystko się jeszcze może zdarzyć.

(PTub)


Fot. zaglebie.eu/rokamedia.pl