Klasa A Bielsko-Biała „EFCE”. Walka do końca

GLKS Wilkowice nadal zwycięski. Mimo zapewnienia sobie mistrzostwa grupy, wciąż głodny zwycięstw. Przekonał się o tym zespół LKS Ligota Centrum.


Gładkie 8:0 z Ligotą Centrum ma swoją wymowę.

W grupie niedziela dla wielu drużyn będzie okazją do poprawy dorobku punktowego. Zajęcie drugiego miejsca do przecież gra warta wysiłku. Wiedzą o tym piłkarze UKS-u Roztuz-Bronów, którzy mają bardzo duże szanse na wicemistrzostwo w grupie. Zwłaszcza, że ambicji im nie brakuje, ale finisz rozgrywek nie jest dla nich łatwy. KS Bytra, która rywalizuje z Rotuzem-Bronów o wicemistrzostwo w sobotę zgarnęła 3 punkty wygrywając KS Międzyrzeczem. Mniejsze szanse w tym wyścigu ma Wilamowiczanka, bo jednak traci parę punktów do obu zespołów, a do rozegrania zostały dwie kolejki.

Ostatnia przegrana z Zaporą Wapienica mocno uraziła sportową dumę zespołu, bo w maju pokonali na wyjeździe Wilamowiczankę 2:1, i to po bardzo dobrym meczu. Dwa celne trafienia Bartłomieja Ferugi dostarczyły kibicom i zawodnikom sporą dawkę optymizmu. Później zimny prysznic z Zaporą Wapienica.

W niedzielę piłkarze Roztuza-Bronów podejmą na własnym terenie LKS Orzeł Kozy. To trzeci zespół od końca tabeli. Pozory mogą jednak mylić.

Zespół Orła przegrał ostatnio z GLKS-em Wilamowice 1:4. Wynik nie oddaje tego, co działo się na murawie, bo gospodarze z mistrzem grali dosłownie zdziesiątkowani, a w grając w pełnym słońcu mogli dokonać tylko jednej zmiany. Przebieg meczu pokazywał, że oba zespoły toczyły wyrównaną walkę.

Swojej sytuacji w strefie zagrożonej spadkiem może nie zmienić LKS Żar Międzybrodzie Bialskie, który w domowym meczu zagra z Sokołem Buczkowice, drużyną z samego dnia tabeli. Szansa na trzy punkty, bo ostatni mecz trzeba będzie zagrać na wyjeździe z Zaporą Wapienica. By mieć szanse na pozostanie a A klasie, konieczne dwa zwycięstwa i potknięcia „konkurentów” do degradacji. Nie mogą zdobyć już punktów Orzeł Kozy, Ligota Centrum czy KS Międzyrzecze. Tak więc szanse raczej matematyczne, ale to jest sport i walczyć trzeba do końca. Piłkarze Żar zdają sobie z tego sprawę i nogi nie odstawią.


Pary meczów niedzielnych w grupie (wszystkie o godz. 17.00)

  • LKS Soła Kobiernice – LKS Wilamowiczanka
  • LKS Żar Międzybrodzie Bialskie – GLKS Sokół Buczkowice
  • LKS Sokół Hecznarowice – LKS Zapora Wapienica
  • UKS Rotuz-Bronów – LKS Orzeł Kozy

Wyniki meczów sobotnich grupy

  • KS Międzyrzecze – KS Bystra 1:3
  • GLKS Wilkowice – LKS Ligota Centrum 8:0

Na zdjęciu: Piłkarze Rotuza-Brobów chcą zdobyć wicemistrzostwo w swojej grupie.

Fot. rotuz.pl