Kolejna wysoka porażka chorzowianek

Patrząc na dokonania w bieżącym sezonie obu zespołów i ich miejsce w tabeli trudno było wietrzyć w meczu Pogoń Szczecin – KPR Ruch Chorzów niespodziankę, czy zgoła sensację. Do takowej w niedzielę nie doszło. Zdecydowany faworyt nie zawiódł gromiąc chorzowianki piętnastoma bramkami. Ruch z Dumą Pomorza nie wygrał od sześciu lat i na zwycięstwo z Pogonią poczeka jeszcze co najmniej kilka miesięcy.

„Niebieskie” tylko do przez nieco ponad 20 minut dotrzymywały kroku gospodyniom (1:3 w 7 min, 3:4 w 11 min, 7:8 w 21 min), jednak w ostatnich 9 minutach nie zdobyły już bramki, co skrzętnie wykorzystały podopieczne Nevena Hrupeca wypracowując sobie dobrą zaliczkę przed drugą połową, która po przerwie szybko jeszcze podwoiły.

Druga połowa była już jednostronnym pojedynkiem. Ostatecznie Pogoń wysoko pokonała Ruch awansując na drugie miejsce w tabeli PGNiG Superligi. Na MVP meczu u przyjezdnych została wybrana Klaudia Grabińska (Ruch), a w Pogoni Valentina Blazević.

– Przez 20 minut zawodniczki Pogoni były osłupiałe wydarzeniami na parkiecie, ale w końcówce pierwszej połowy dostaliśmy dwie kary i wszystko się posypało. Rywalki nam odjechały, zobaczyły, że nasz plan i pomysł na mecz się skończył, co w drugiej połowie bezlitośnie wykorzystały – analizuje trener Ruchu Jarosław Knopik.

– Po przerwie było widać już różnicę klas i poziomu. Zapominamy szybko o Pogoni, bo już za dwa dni czeka nas arcyważne spotkanie z Arką w Chorzowie. Przygotowywać się do niego będziemy bardzo zmobilizowani, bo to mecz, w którym punkty trzeba już koniecznie zdobyć.

 

Pogoń Szczecin – KPR Ruch Chorzów 31:16 (12:8)

POGOŃ: Pruenster, Krupa – Bozović, Cebula 3, Janas 3, Płomińska 4, Wołoszyk, Szynkaruk 3, Dezić 5, Zawistowska 3, Kochaniak, Del Balzo 1, Urbańska 1, Blazević 8. Trener Neven HRUPEC.

RUCH: Chojnacka, Kuszka – Drażyk 2, Polańska, Masłowska, Tyszczak 3/1, Piotrkowska 1, Doktorczyk 2, Nimsz 1, Kiel, Lipok 1, Sójka, Grabińska 4/1, Stokowiec 2. Trener Jarosław KNOPIK.