Koszykarze GTK Gliwice zdeklasowali rywala

W 6. kolejce Energa Basket Ligi koszykarze GTK Gliwice pokonali PGE Spójnię Stargard 110:70.

Po dwóch kolejnych porażkach podopieczni Roberta Witki liczyli na przełamanie. W zespole nie brakuje jednak problemów i GKT przystąpiło do tego meczu w mocno okrojonym składzie.

Jednak mimo osłabień świetnie rozpoczęli to spotkanie i po 10 minutach prowadzili 29:16. W drugiej kwarcie też byli lepsi i pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 51:36.

W drugiej połowie PGE Spójnia ponownie była bezsilna. Trzecia kwarta była pokazem siły gospodarzy i po 30 minutach gry było 81:52. Ostatnia odsłona spotkania przebiegła podobnie, a całego spotkanie zakończył się rezultatem 110:70.

GTK Gliwice – PGE Spójnia Stargard 110:70 (29:16, 22:20, 30:16, 29:18)

GTK: Hinds 30, Stumbris 22, Put 19, Williams 16, Wiśniewski 10, Ramstedt 7, Adamczak 4, Szymański 2, Busz

Spójnia: Szymkiewicz 19, Neal 12, Gray 12, Boykins 12, Zohore 8, Młynarski 3, O’brien 2, Śnieg 2, Szmit, Grudziński, Zając

MKS Dąbrowa Górnicza – Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 96:112 (26:39, 19:23, 23:28, 28:22)