Koutris doceniony

W okresie przygotowawczym Pogoń Szczecin rozegra pięć meczów sparingowych.


W tej chwili piłkarze Pogoni Szczecin przebywają jeszcze na urlopach. Przygotowania do nowego sezonu podopieczni trenera Jensa Gustafssona rozpoczną w poniedziałek, 19 czerwca. Na początku czekają ich dwudniowe testy medyczne, pierwszy trening na boisku zaplanowano we wtorek, 20 czerwca. W okresie przygotowawczym „Duma Pomorza” zamierza rozegrać pięć meczów kontrolnych, jej przeciwnikami będą zespoły polskie i zagraniczne.

Szlif w Opalenicy

Na pierwszy ogień pójdzie spadkowicz z Fortuna 1. Ligi, Chojniczanka, z którą granatowo-bordowi zmierzą się 24 czerwca. Potem „portowcy” wyjadą na zgrupowanie, gdzie zagrają trzy mecze kontrolne. Najpierw ze świeżo upieczonym mistrzem Rumunii Farulem Konstanca (29 czerwca, godz. 18.00), 2 lipca z nie potwierdzonym jeszcze przeciwnikiem. W tym przypadku nie jest wykluczone, że sztab szkoleniowy zarządzi grę wewnętrzną. Na zakończenie pobytu w województwie wielkopolskim podopieczni Jensa Gustafssona rozegrają sparing z Wartą Poznań.

Ostatnim sprawdzianem Pogoni w ramach przygotowań do sezonu 2023/2024 będzie pojedynek w niemieckim Neuruppin z Hansą Rostock, która obecnie występuje w 2. Bundeslidze. Spotkanie zaplanowane na 15 lipca rozpocznie się o godzinie 14.00.

Grecki wodzirej

Kibice Pogoni podjęli decyzję, że na najlepszym piłkarzem ich drużyny był w rundzie wiosennej był obrońca Leonardo Koutris. Tym samym niespełna 28-letni Grek po raz drugi zgarnął statuetkę w plebiscycie organizowanym przez „Dumę Pomorza” i partnera klubu, firmę Lexus Szczecin.

W zorganizowanej zabawie wzięły udział prawie dwa tysiące sympatyków granatowo-bordowych. Koutris był bezkonkurencyjny, otrzymał 52,9% głosów kibiców. Drugie miejsce w konkursie zajął Kamil Grosicki (26,4% głosów), a trzecie przypadło Mateuszowi Łęgowskiemu (15,3% głosów). Na dalszych pozycjach uplasowali się Marcel Wędrychowski (3,8% głosów) oraz Austriak Alex Gorgon (1,6% głosów).

W rundzie wiosennej urodzony w Brazylii piłkarz i posiadający również paszport tego kraju wystąpił w 16. potyczkach ligowych, w których strzelił dwa gole – w meczach przeciwko Warcie Poznań (3:1) i Cracovii (3:2). Koutris ma już w kolekcji statuetkę dla najlepszego piłkarza marca, a teraz dorzucił do niej nagrodę najlepszego zawodnika rundy wiosennej. Po powrocie z urlopu piłkarz odbierze za zwycięstwo w plebiscycie nagrody przygotowane przez klub oraz sponsora tytularnego.

Oto zdobywcy nagrody w sezonie 2022/2023:

 • lipiec– Wahan Biczachczjan
 • sierpień – Pontus Almqvist
 • wrzesień – Pontus Almqvist
 • październik – Sebastian Kowalczyk
 • listopad – Damian Dąbrowski
 • luty – Marcel Wędrychowski
 • marzec– Leonardo Koutris
 • kwiecień – Kamil Grosicki
 • maj– Mateusz Łęgowski
 • runda jesienna – Pontus Almqvist
 • runda wiosenna – Leonardo Koutris

Renowacja płyty

Piłkarze Pogoni przebywają jeszcze na urlopach, a w tym czasie pełne ręce roboty mają specjaliści od murawy, tzw. groundsmani. Renowację płyty boiska na Stadionie im. Floriana Krygiera rozpoczęli już 23 maja, czyli jeszcze w trakcie sezonu. – Renowacje boisk polegają na usunięciu jak największej ilości nagromadzonej materii organicznej – powiedział na łamach oficjalnej strony klubowej Pogoni główny specjalista w tej materii,

Jacek Dąbrowski. – W tym celu przeprowadza się zabieg frezowania i czyszczenia nawierzchni zgrzebłem. Po usunięciu tzw. filcu, przeprowadza się kolejno zabiegi dosiewu nasion, piaskowania, aeracji oraz nawożenia. Ostatnim etapem jest kontrola nawadniania boisk, aby stworzyć dobre warunki do kiełkowania nasion.


Czytaj także:


Harmonogram i zakres prac związanych z renowacją nawierzchni na poszczególnych boiskach był konsultowany przez ekipę groundsmanów z zarządem klubu, a także sztabami szkoleniowymi pierwszego zespołu oraz Akademii Pogoni. Wszystko po to, aby przeprowadzane działania nie zakłócały poszczególnym drużynom możliwości odbywania treningów i rozgrywania meczów.

Prace renowacyjne rozpoczęto 23 maja od boiska numer 2. Następnie zaplanowano odnowę nawierzchni na boiskach numer 1, 5, 6 i 3. Renowacja każdego boiska trwa około tygodnia. Wszystkie prace powinny dobiec końca 23 czerwca.


Na zdjęciu: Grek Leonardo Koutris był zdaniem kibiców Pogoni najlepszym zawodnikiem ich drużyny w rundzie wiosennej.

Fot. Tomasz Kudala/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.